Co ze zdalnym nauczaniem w szkołach? Czarnek: "nie ma teraz planów zmiany"

2021-12-01 11:03
szkoła
Autor: Canva.com

90 procent dzieci uczy się w trybie stacjonarnym. Nie ma teraz planów zmiany przepisów funkcjonowania szkół podczas pandemii – powiedział w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odpowiadając na pytanie o ponowne wprowadzenie nauczania zdalnego, informuje PAP.

Minister Czarnek mówił, że nauczanie zdalne było zawsze przykrą koniecznością, która podczas pandemii zapewnia jednak minimum bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży.

"Przykrą dlatego, że zdalne nauczanie bardzo ogranicza możliwości przekazywania wiedzy i wychowania" – zaznaczył. "Czwarta fala nas na razie do tego nie zmusza. Co będzie w kolejnych dniach, tygodniach i miesiącach, także w obliczu nowej odmiany koronawirusa, tego nie jestem w stanie powiedzieć" – dodał.

Minister Edukacji podkreślił również, że nie ma teraz planów zmiany przepisów funkcjonowania szkół podczas pandemii. Blisko 90 proc. dzieci i młodzieży uczy się obecnie w trybie stacjonarnym.

Minister wyjaśnił, że na uczelniach rektorzy autonomicznie podejmują decyzje o nauczaniu zdalnym uwzględniając sytuację w poszczególnych w miasta, a w szkołach jest sprawdzony system, który – jak tłumaczył – powoduje wyłączanie klas lub placówek objętych kwarantanną. Według danych ministerstwa na 22 tys. placówek oświatowych takie wyłączenia dotyczą obecnie ok. 300 szkół.

Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy?

Pytanie 1 z 12
"Lipiec" nazywa się tak z powodu...

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 30.11 (Goście: Paweł Kowal - KO oraz Sylwia Spurek - eurodeputowana Zielonych) Sedno Sprawy: Marcin Przydacz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze