Co z wakacjami 2021? Minister Michał Dworczyk nie pozostawia złudzeń

2021-04-07 9:30
Lockdown w Polsce
Autor: Pixabay Lockdown w Polsce

Wakacje 2021 coraz bliżej i wielu z nas planuje już wakacyjny wypoczynek. Jak to jednak zrobić, gdy na świecie nadal szaleje epidemia COVID-19? Minister Michał Dworczyk zapytany o to, czy Polacy mogą w tym roku planować wakacje w kraju lub za granicą, nie pozostawia nam złudzeń: "Planowanie podczas pandemii jest trudne i ryzykowne".

Wakacje 2021 a pandemia COVID-19

Minister Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień w jednym z wywiadów przyznał, że "wydaje się mało prawdopodobnym, aby do wakacji zaszczepić przeciw COVID-19 połowę populacji dwiema dawkami" i dodał, że tempo szczepień jest w ogromnej mierze uzależnione od dostaw preparatów do szczepień. Taka deklaracja sprawia, że wielu z nas zaczęło się poważnie zastanawiać, jak będą wyglądały tegoroczne wakacje.

Dworczyk pytany o to, czy Polacy mogą planować wakacje 2021, powiedział, że "planowanie podczas pandemii jest trudne i ryzykowne".

- Namawiałbym wszystkich, abyśmy cały czas braki pod uwagę, że pandemia nie odeszła od nas. Jeżeli mówimy o wakacjach zagranicznych czy dalszych wyjazdach, to proszę brać pod uwagę nie tylko sytuację w Polsce, ale również sytuację w innych krajach, które są potencjalnym celem naszych wyjazdów – mówił Dworczyk.

O wakacjach 2021 wypowiadał się też rzecznik rządu Piotr Muller. Zobacz:

Szczepienia dla ozdrowieńców

Minister Dworczyk odniósł się także do schematu szczepień tzw. Ozdrowieńców, czyli osób, które przechorowały COVID-19.

- Rekomendacja ze strony Rady Medycznej jest taka, aby odstęp pomiędzy pozytywnym testem a szczepieniem wynosił około 6 miesięcy, w związku z tym trzy miesiące muszą minąć od uzyskania pozytywnego testu, potem system nas zapisuje na termin trzy miesiące naprzód, więc łącznie to daje nam 6 miesięcy od pozytywnego testu – wyjaśnił Dworczyk.

Według oficjalnych danych w Polsce od początku trwania pandemii z COVID-19 wyzdrowiało 2 036 577 osób.

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne
Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze