Od 4 maja 2021 będziemy mogli pójść do galerii handlowej, ale też do galerii sztuki

i

Autor: Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Od 4 maja 2021 będziemy mogli pójść do galerii handlowej, ale też do galerii sztuki

Co otwarte od 4 maja? Sprawdź, co się zmieni w ramach luzowania obostrzeń

2021-05-03 21:07

Od początku maja możemy m.in. w większych grupach uprawiać sport na świeżym powietrzu. Jednak szersze luzowanie obostrzeń nastąpi od wtorku 4 maja. Co się zmieni od tego dnia? Czy będziemy mogli pójść na zakupy do galerii handlowej? Jakie ograniczenia przestaną obowiązywać? Zebraliśmy dla Was te informacje w jednym miejscu!

Obostrzenia od maja. Restrykcje są znoszone od początku maja. W całym kraju otwarte są już salony fryzjerskie i kosmetyczne. Możemy też już uprawiać sport na boiskach i innych obiektach na świeżym powietrzu. Obowiązuje jednak limit maksymalnie 50 osób. Dzieci i młodzież w zorganizowanych grupach mogą ćwiczyć w obiektach zamkniętych, np. w basenach. W tym wypadku limitem jest maksymalnie 50 proc. obłożenie tych obiektów. 

Jakie obostrzenia od 4 maja? Co będzie otwarte? 

Od wtorku 4 maja ponownie będą otwarte galerie handlowe i wielkopowierzchniowe sklepy budowlane oraz meblowe (limit 1 osoby na 15 m2). Taki sam limit będzie obowiązywał też w kościołach oraz otwartych od wtorku galeriach sztuki i muzeach. W przypadku świątyń rekomendowane jest odprawianie ceremonii na świeżym powietrzu. Do szkół wrócą też wszyscy uczniowie klas 1-3

Luzowanie obostrzeń maj 2021. Co jeszcze zostanie otwarte w maju?

8 maja działalność wznawiają hotele (maksymalne obłożenie do 50 proc.). Jeżeli w najbliższych dniach utrzyma się niski wskaźnik zakażeń, to od 15 maja nie będziemy musieli nosić maseczek na świeżym powietrzu. Tego dnia mają zostać też otwarte ogródki gastronomiczne, kina i teatry plenerowe oraz obiekty sportowe na świeżym powietrzu (maksymalne obłożenie do 25 proc.). Będzie można też organizować w plenerze wesela i komunie. 29 maja zaczną działać: gastronomia wewnątrz budynków, kina i teatry w zamkniętych obiektach. Jest to także termin powrotu do szkół wszystkich uczniów oraz dopuszczenia do organizacji imprez okolicznościowych wewnątrz obiektów (do 50 osób).

Sonda
Czy maj to dobry moment na luzowanie obostrzeń w Polsce?
Mięso ze zwierząt VS mięso z roślin [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #21