Co otwarte od 4 maja? Sprawdź, co się zmieni w ramach luzowania obostrzeń

2021-05-03 21:07 Paweł Pązik
Od 4 maja 2021 będziemy mogli pójść do galerii handlowej, ale też do galerii sztuki
Autor: Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Od 4 maja 2021 będziemy mogli pójść do galerii handlowej, ale też do galerii sztuki

Od początku maja możemy m.in. w większych grupach uprawiać sport na świeżym powietrzu. Jednak szersze luzowanie obostrzeń nastąpi od wtorku 4 maja. Co się zmieni od tego dnia? Czy będziemy mogli pójść na zakupy do galerii handlowej? Jakie ograniczenia przestaną obowiązywać? Zebraliśmy dla Was te informacje w jednym miejscu!

Obostrzenia od maja. Restrykcje są znoszone od początku maja. W całym kraju otwarte są już salony fryzjerskie i kosmetyczne. Możemy też już uprawiać sport na boiskach i innych obiektach na świeżym powietrzu. Obowiązuje jednak limit maksymalnie 50 osób. Dzieci i młodzież w zorganizowanych grupach mogą ćwiczyć w obiektach zamkniętych, np. w basenach. W tym wypadku limitem jest maksymalnie 50 proc. obłożenie tych obiektów. 

Jakie obostrzenia od 4 maja? Co będzie otwarte? 

Od wtorku 4 maja ponownie będą otwarte galerie handlowe i wielkopowierzchniowe sklepy budowlane oraz meblowe (limit 1 osoby na 15 m2). Taki sam limit będzie obowiązywał też w kościołach oraz otwartych od wtorku galeriach sztuki i muzeach. W przypadku świątyń rekomendowane jest odprawianie ceremonii na świeżym powietrzu. Do szkół wrócą też wszyscy uczniowie klas 1-3

Luzowanie obostrzeń maj 2021. Co jeszcze zostanie otwarte w maju?

8 maja działalność wznawiają hotele (maksymalne obłożenie do 50 proc.). Jeżeli w najbliższych dniach utrzyma się niski wskaźnik zakażeń, to od 15 maja nie będziemy musieli nosić maseczek na świeżym powietrzu. Tego dnia mają zostać też otwarte ogródki gastronomiczne, kina i teatry plenerowe oraz obiekty sportowe na świeżym powietrzu (maksymalne obłożenie do 25 proc.). Będzie można też organizować w plenerze wesela i komunie. 29 maja zaczną działać: gastronomia wewnątrz budynków, kina i teatry w zamkniętych obiektach. Jest to także termin powrotu do szkół wszystkich uczniów oraz dopuszczenia do organizacji imprez okolicznościowych wewnątrz obiektów (do 50 osób).

Mięso ze zwierząt VS mięso z roślin [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #21
Najnowsze