Co będzie otwarte od 15 lutego? LUZOWANIE OBOSTRZEŃ potwierdza szef kancelarii premiera?

2021-02-05 8:20
Co będzie otwarte od 15 lutego? LUZOWANIE OBOSTRZEŃ potwierdza szef kancelarii premiera?
Autor: pexels.com/ Sandra Seitamaa Co będzie otwarte od 15 lutego? LUZOWANIE OBOSTRZEŃ potwierdza szef kancelarii premiera?

Co będzie otwarte od 15 lutego? Czy kolejne obostrzenia zostaną zniesione? Tego dowiemy się po piątkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wówczas premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić perspektywę na kolejne dwa tygodnie dotyczącą kwestii obostrzeń.

Co będzie otwarte od 15 lutego? LUZOWANIE OBOSTRZEŃ potwierdza szef kancelarii premiera? Zmiany są możliwe, a o dalszych działaniach w sprawie obostrzeń dowiemy się w piątek (5 lutego) po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Dworczyk zapewnia, że sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Polsce jest coraz lepsza, liczba zachorowań na Covid-19 maleje, jednak pandemia wciąż utrzymuje się w całej Europie. - Mamy też ten wymiar społeczny i gospodarczy, które są szalenie istotne. Natomiast tutaj wszystkie racje trzeba wyważyć i dopiero później podjąć decyzję - podkreślił.

Co będzie otwarte od 15 lutego? LUZOWANIE OBOSTRZEŃ

Przypomnijmy, że od 1 lutego otwarte zostały sklepy w galeriach handlowych, muzea i galerie sztuki. Zniesiono także godziny dla seniorów. Natomiast nadal, czyli co najmniej do 14 lutego, obowiązują dotychczasowe obostrzenia dotyczące restauracji, hoteli, stoków, siłowni i innych obiektów sportowych. Czy jest szansa, by od 15 lutego została wznowiona działalność zamkniętych obiektów?

Według medialnych doniesień mogą na to liczyć właściciele hoteli oraz pensjonatów. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Hotele otwarte od 15 lutego! Wysoki reżim sanitarny. Jakie zasady? Co się zmieni?

Niewykluczone jest także otwarcie teatrów oraz kin, z zachowaniem limitu osób oraz ścisłego reżimu sanitarnego. Nie ma natomiast mowy o otwarciu siłowni czy restauracji.

Pod stadem jeleni załamał się lód
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze