EMA wydała raport. Szczepionka AstraZeneca może być podawana osobom powyżej 18. roku życia

i

Autor: Getty Images

Chińska szczepionka przeciwko COVID-19 - co o niej wiemy? Kiedy będzie dostępna w Polsce?

2021-03-03 7:34

Chińskie media piszą o "konkretnych deklaracjach" powołując się na tamtejsze władze. To echa rozmowy telefonicznej prezydentów Polski i Chin, do której doszło w poniedziałek. Polska wykazała zainteresowanie zakupem szczepionki, która nie jest obecnie dostępna i atestowana w Unii Europejkiej.

Chiny chcą dostarczać szczepionkę do naszego kraju. Agencja informacyjna Xinhua - informuje, że Prezydent Xi Jinping oświadczył w rozmowie telefonicznej z Andrzejem Dudą, iż Chiny przywiązują dużą wagę do relacji z Polską i są skłonne je zacieśniać. Chcą dostarczyć nam szczepionki na Covid-19 i wspierać import polskich towarów rolno-spożywczych.

Chińska szczepionka przeciwko COVID-19 - co o niej wiemy? Kiedy będzie dostępna w Polsce?

Na posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego zaplanowano dyskusję ekspercką o chińskim preparacie i ewentualnych możliwościach jego zakupu. Pierwsza chińska szczepionka przeciwko COVID-19 ma działać ze skutecznością 79 proc, a drugi specyfik Sinopharmu ma według producenta 72,5 proc. skuteczności. Chiny przekazały szczepionki w ramach pomocy do tej pory 53 państwom. Władze nie zalecają jej podawania osobom poniżej 18. i powyżej 59. roku życia.

To będzie prawdziwy „Maraton po życie”. Przejadą Polskę by zebrać środki na leczenie małej Mai
Sonda
Jeśli ślub to tylko: