Od dzisiaj obniżka cen paliw! Ale nie dla wszystkich? Jest warunek!

i

Autor: Paul Brennan

Ile za litr benzyny do końca roku? Cena ZWALA Z NÓG. Polacy muszą się na nią szykować!

2021-10-20 8:17

Ceny paliw na stacjach rosną w zastraszającym tempie. Jednak jak przewidują eksperci, to jeszcze nie koniec. Do końca roku mamy przebić kolejną barierę. Tego chyba nikt się nie spodziewał! Więcej przeczytacie w naszym materiale.

Ceny paliw biją rekordy. Na stacjach 6 zł za litr

O wysokich cenach paliw mówi się już od dłuższego czasu. Dotyczy to zarówno benzyny jak i LPG. Na niektórych stacjach benzynowych ceny paliw już przekroczyły 6 złotych za litr. Za LPG musimy zapłacić już ponad 3 złote. A ma być jeszcze gorzej! Eksperci przewidują dalszy wzrost cen paliw. Prognozowane kwoty wręcz przerażają! Takich cen chyba nikt się nie spodziewał. Co więcej, taka sytuacja odbije się też na innych aspektach. Ile zapłacimy za litr benzyny do końca roku?

Napadł na stację paliw i sklep. Został zatrzymany na hulajnodze

Ceny paliw do końca roku. Nawet 7 zł za litr benzyny

Eksperci podkreślają, że na razie nie ma co liczyć na spadek cen paliw. Co gorsza, te mają jeszcze rosnąć. Według analityków zbliżające się świąteczne podróże mogą jeszcze podbić ceny - nawet o 30 lub 40 groszy.

Ceny na polskich stacjach mocno idą w górę i zapewne ten rajd podwyżkowy jeszcze się nie zakończy. Już tej chwili średnie wszystkich cen pali pobiły historyczne rekordy. Przed nami czas kolejnych podwyżek zarówno na rynku światowym, jak i polskim - mówi dr Jakub Bogucki - analityk rynku paliw e-petrol.pl.

Pojawiły się też głosy, że ceny paliw dobiją do 7 zł. Taki scenariusz też nie jest wykluczony.

Czy na stacjach mogą pojawić się ceny powyżej 7 zł za litr? Długoterminowo jak najbardziej. Nie można wykluczyć, że wszystkie koszty walki z katastrofą klimatyczną, w tym znacząco rosnące ceny energii elektrycznej niezbędnej do pracy rafinerii oraz stale rosnące koszty pracy mogą wpłynąć na to, że taki scenariusz się spełni - mówi Urszula Cieślak, analityk rynku paliw BM Reflex w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".