Czereśnie

i

Autor: Shutterstock Jaka jest prawda z czereśniami po 260 zł za kg? Polacy oburzeni szokującym zdjęciem

Ceny czereśni: Za kilogram trzeba zapłacić nawet 100 złotych!

2021-05-19 9:15

Przedłużająca się zimowa aura i niezbyt ciepła wiosna mogą mocno uderzyć Polaków po kieszeniach. Bardzo wysoką cenę osiągają sezonowe owoce, takie jak truskawki czy czereśnie. Ceny truskawek są bardzo wysokie, jednak to nic w porównaniu z cenami czereśni. Za kilogram tych owoców musimy zapłacić czasami nawet ponad 100 złotych!

Ceny czereśni 2021: Internet obiegło zdjęcie ceny czereśni w jednym ze sklepów pod Wrocławiem. Cena za kilogram czereśni z Hiszpanii w jednym ze sklepów w Wilkszynie grubo przekroczyła 100 zł - same czereśnie kosztowały 163 złote! Jak się okazuje czereśnie biją w tym roku rekordy jeśli chodzi o ceny owoców. Na krakowskim rynku też kosztowały one około 100 złotych. Nieco lepiej było w Warszawie, gdzie kilogram kosztował około 60 złotych. I tyle trzeba obecnie liczyć za kilogram czereśni. Niestety, na chwilę obecną kilogram czereśni to wydatek około 50 złotych.

Eurowizja 2021 - najciekawsze występy pierwszego półfinału

Drożeć będzie wszystko! W tym roku więcej zapłacimy za produkty sezonowe. Okazuje się, że już drożeje rzodkiewka, kalafior czy kapusta. 7 złotych za małą kapustę pekińską to także najwyższa cena jaką nam przychodzi płacić. Skąd tak wysokie ceny warzyw i owoców. Wszystko, co kwitło na te mrozy, będzie drogie, ponieważ owoców nie będzie tyle, i będzie je trzeba importować z zagranicy. Możemy więc zapomnieć, iż w tym roku, nawet w pełni sezonu za czereśnie zapłacimy tyle ile rok czy dwa lata temu. Wszystko będzie dużo, dużo droższe.

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]