Ceny choinek 2022. Ile trzeba zapłacić za świerki, jodły lub sosny? Świąteczne drzewka dużo droższe niż rok temu!

2022-11-25 8:31
Ceny choinek 2022. Świąteczne drzewka dużo droższe niż rok temu!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Już pod koniec października w sklepach pojawiły się pierwsze świąteczne ozdoby i... choinki. To nie żart, chętni mogli swoje bożonarodzeniowe drzewko wystawić przed dom ubrane już w Halloween. Żywa choinka to prawdziwa ozdoba domu, która nie tylko świetnie wygląda, jeśli odpowiednio o nią dbamy, lecz również pięknie pachnie. Jakie są ceny choinek 2022? Za ile kupić choinkę?

Spis treści

  1. Ceny choinek 2022 - ile za żywe drzewko?
  2. Ceny sztucznych choinek 2022 - ile zapłacimy?
  3. Ceny prezentów 2022 - co będzie droższe?

Nie da się już ukryć,  że inflacja uderzy w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Wielu z nas zrezygnuje z nowych ubrań na sylwestra czy Wigilię, inni będą próbowali oszczędzać na potrawach. Ceny karpia osiągają już teraz nawet 30 złotych za kilogram. W sklepach i supermarketach zapłacimy za niego jeszcze więcej. Dla porównania, w 2021 roku płaciliśmy około 18-20 złotych. Nie uda nam się również oszczędzić na dojazdach. Pasażerowie pociągów i autobusów już teraz powinni powoli przygotowywać się do zakupu biletów, bo nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na wyjazd rodzinny samochodem. Wielu Polaków wybierze więc alternatywne środki transportu, a wszystko przez wciąż niespadające ceny paliw. Czy droższy będzie również symbol świąt, jakim jest choinka? W sklepach pojawiły się już pierwsze oferty. Ile zapłacimy za choinkę w 2022 roku?

Ceny choinek 2022 - ile za żywe drzewko?

Ceny żywych choinek w 2022 rozpoczynają się od 45zł za małą jodłę kaukaską. Za drzewko wielkości około 170cm zapłacimy już 120zł w supermarkecie.  Te na stoiskach będą jeszcze droższe. Ich ceny wahać mogą się od 100 do nawet 300 złotych w zależności od rozmiaru! Za świerk syberyjski zapłacimy od 170 do 250 złotych.

Ceny sztucznych choinek 2022 - ile zapłacimy?

Również ceny choinek sztucznych mogą w tym roku wzrosnąć. Za sztuczne drzewko w internecie zapłacimy od około 40 złotych do nawet 400. Wszystko zależy od rozmiaru i gęstości drzewka. Popularna w ostatnich latach choinka na wysokim pniu o wysokości 160cm kosztuje obecnie od 70 do 100 złotych.

Ceny prezentów 2022 - co będzie droższe?

Nie tylko ozdoby choinkowe, czy choinki będą droższe. Podrożeją również prezenty, którymi dzielimy się zazwyczaj w okresie świątecznym. Chodzi między innymi o:

  • zabawki
  • kosmetyki
  • ubrania
  • książki
Zbudują drogi rowerowe na Mokotowie kosztem miejsc parkingowych

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze