Całkowity lockdown od niedzieli. CO Z NIEDZIELĄ HANDLOWĄ 28 marca? Jakie sklepy będą otwarte?

i

Autor: Unsplash - John Cameron Niedziele handlowe 2021. Co z niedzielą handlową 28 marca? Czy w związku z zapowiadanym całkowitym lockdownem w Polsce będzie trudniej zrobić zakupy na Wielkanoc?

Całkowity lockdown od soboty. CO Z NIEDZIELĄ HANDLOWĄ 28 marca? Które sklepy będą otwarte?

2021-03-28 9:36

Co z niedzielą handlową 28 marca? Czy i jakie sklepy będą otwarte? To pytanie zadaje sobie wiele osób planujących zrobić większe zakupy przed świętami wielkanocnymi. Obawy może wzbudzać CAŁKOWITY LOCKDOWN w Polsce, który obowiązywać będzie już od najbliższej soboty 27 marca. Zwłaszcza że nowe obostrzenia dotyczą m.in. handlu, czyli zamknięcia niektórych sklepów oraz wprowadzenia nowych limitów w sklepach.

Całkowity lockdown od soboty. Co z niedzielą handlową 28 marca? Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele mamy siedem niedziel handlowych. Jedna z nich wypada tydzień przed Wielkanocą - 28 marca. W związku z wprowadzonym całkowitym lockdownem od soboty wiele osób ma jednak obawy, czy na pewno zdąży zrobić wszystkie niezbędne zakupy. Zwłaszcza że nowe obostrzenia dotyczą m.in. handlu. Co to oznacza?

Czytaj też:

Całkowity lockdown a niedziela handlowa 28 marca - ograniczenia w handlu

Przypomnijmy, że od soboty 20 marca nieczynne są m.in. hotele, baseny oraz kina, a dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych wróciły do nauki zdalnej. Ponadto w galeriach handlowych zamknięta została część sklepów takich jak m.in. odzieżowe czy obuwnicze. Do tego od soboty 27 marca dochodzą takie obostrzenia w handlu jak:

  • WIĘKSZE LIMITY W SKLEPACH - W placówkach handlowych do 100 m będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 m2, a  powyżej 100 m2 - 1 osoba na 20 m2.
  • ZAMKNIĘCIE WIELKOPOWIERZCHNIOWYCH SKLEPÓW MEBLOWYCH I BUDOWLANYCH
  • ZAMKNIĘCIE SALONÓW FRYZJERSKICH ORAZ SALONÓW URODY I KOSMETYCZNYCH
Raport z anteny 24.03, godz.10

Biedronka i Lidl wydłużają godziny otwarcia

Dobra wiadomość jest taka, że sieci sklepów takie jak Biedronka czy Lidl od piątku (26 marca) wydłużają godziny otwarcia. - Wydłużyliśmy godziny otwarcia wszystkich sklepów Lidl. Wybrane sklepy będą czynne całą dobę - informuje na swojej stronie Lidl Polska. Dotychczas sklepy sieci Lidl były otwarte od godziny 6.00 do 22.00. Z kolei Biedronka od soboty (27 marca) będzie czynna od godziny 6.00 do 2.00 w nocy. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Biedronka, Lidl, Kaufland WYDŁUŻAJĄ godziny otwarcia przed Wielkanocą. Kiedy i jak będą otwarte?

Sonda
Twardy lockdown w Polsce. Czy powinien zostać wprowadzony?