Blisko połowa Polaków chce bojkotu Olimpiady w Paryżu, jeśli wystartują na niej zawodnicy z Rosji i Białorusi

i

Autor: pixabay.com

Blisko połowa Polaków chce bojkotu Olimpiady, jeśli wystartują na niej zawodnicy z Rosji i Białorusi

2023-03-19 12:49

47 proc. respondentów opowiedziało się za zbojkotowaniem przez Polskę Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, jeśli Międzynarodowy Komitet Olimpijski dopuści do nich zawodników z Rosji i Białorusi. Sondaż przeprowadziła pracownia badawcza Social Changes dla wpolityce.pl.

Blisko połowa Polaków popiera bojkot Igrzysk w Paryżu, jeśli wystartują tam zawodnicy z Rosji i Białorusi. 47 proc. ankietowanych, na pytanie, co powinna zrobić Polska, jeśli MKOl dopuści do startu sportowców z Rosji i Białorusi na Igrzyskach w Paryżu w 2024 r. wybrało odpowiedź: „Polska powinna całkowicie zrezygnować z udziału, czyli zbojkotować Igrzyska”.

38 proc. respondentów stwierdziło, że Polska powinna wziąć udział w Igrzyskach na dotychczasowych zasadach, a zdaniem 15 proc. Polska powinna pozwolić polskim sportowcom na start pod neutralną flagą.

Sondaż przeprowadziła pracownia badawcza Social Changes dla wpolityce.pl. Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach 10-13 marca na panelu internetowym - na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1050 osób.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił pod koniec stycznia, że będzie dążył do dopuszczenia zawodników z Rosji i Białorusi do Igrzysk w Paryżu jako „neutralnych” sportowców i wyłącznie tych, którzy nie popierają działań Władimira Putina. Rządy 34 krajów, w tym Polski, domagają się od MKOl ponownego rozważenia tej kwestii, a także wyjaśnienia, w jaki sposób można byłoby upewnić się, że taka neutralność będzie przez wszystkich respektowana.

IX Dadajowy Bieg Morsa. Rukławki plaża Słoneczny Brzeg koło Biskupca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE