Bezpłatna komunikacja dla migrantów wojennych z Ukrainy

2022-02-28 11:53
Bezpłatna komunikacja dla migrantów wojennych z Ukrainy
Autor: gdynia.pl

Bezpłatna komunikacja miejska do końca marca dla migrantów wojennych z Ukrainy - taką decyzję Gdynia podjęła wspólnie z gminami zrzeszonymi w Metropolitalnym Związku Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej. "W najbliższych dniach wydane zostanie stosowne zarządzenie" - zaznacza Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gdyni.

Gdynia jest gotowa i czeka na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Ludzi, których wojna zmusiła do ucieczki z własnego domu i kraju. Do miasta dotarli już pierwsi uchodźcy. Kilkudniowe zakwaterowanie jest możliwe w halach Gdyńskiego Centrum Sportu, a rodziny z dziećmi – lub osoby, które zostaną u nas na dłużej – już mogą się zatrzymać w Schronisku Młodzieżowym przy ul. Energetyków 13 A. Kolejnym udogodnieniem - darmowa komunikacja miejska! 

Gdynia wspólnie z gminami zrzeszonymi w Metropolitalnym Związku Komunikacji Zatoki Gdańskiej podjęła decyzję, że wojenni migranci z Ukrainy do końca marca będą mogli podróżować komunikacją miejską bezpłatnie. W najbliższych dniach zostanie na ten temat wydane stosowne zarządzenie - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie miasta. 

Kto już kolejny krok w kierunku pomocy uchodźcom z Ukrainy. 

W Gdyni przygotowano około 400 miejsc dla uchodźców z Ukrainy. Pierwsi z nich już trafili do  miasta. Do Polski przyjeżdżają całymi rodzinami, w pojedynkę, ale bardzo często trafiają tu tylko kobiety z dziećmi. Dorośli mężczyźni zostają na Ukrainie, by bohatersko walczyć o wolność i niepodległość swojego kraju.

Dla uchodźców z Ukrainy w Gdyni jest dostępna specjalna infolinia: +48 723 236 666, czynna od piątku, 25 lutego od godz. 18:00 i obsługiwana całodobowo w języku ukraińskim. Infolinia przeznaczona jest dla osób poszukujących wsparcia w postaci: noclegu, posiłku, pomocy psychologicznej lub objaśnienia procedur.

Na portalu miasta jest również dostępna zakładka Gdynia dla Ukrainy (materiały w jęz. polskim).

Sonda
Jesli Rosja zaatakowałaby Polskę, to Warszawa powoinna się bronić czy poddać i uniknąć bobmardowań?
Zbiórka rzeczy dla uchodźców z Ukrainy
Źródło: Bezpłatna komunikacja dla migrantów wojennych z Ukrainy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze