Będzie majówka BEZ OBOSTRZEŃ? Minister zdrowia nie ma żadnych wątpliwości!

2021-04-07 11:49 fed
majówka
Autor: Pixabay.com

Będzie majówka bez obostrzeń? W środę, 7 kwietnia, dowiedzieliśmy się, że obostrzenia obowiązujące w całej Polsce zostały przedłużone do przyszłego tygodnia. Co jednak ze zbliżającą się wielkimi krokami majówką? Głos w tej sprawie, podczas środowej konferencji prasowej, zabrał Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Podczas środowej konferencji, minister zdrowia został zapytany przez jednego z reporterów o majówkę. Czy możliwe jest zniesienie obostrzeń na majowy długi weekend?

- Przede wszystkim myślimy w pierwszej kolejności o przywracaniu edukacji - zastrzegł minister Niedzielski. - Do majówki jest jeszcze trochę czasu, myślę, że w przyszłym tygodniu, gdy będziemy oglądać sytuację w szpitalach ale też obserwować jakie są konsekwencje okresu świątecznego dla przyrostu bądź kontynuacji spadków liczby nowych zakażeń, będziemy mogli nieco przybliżać się do tej sytuacji.

W dalszej części swojej wypowiedzi, minister Niedzielski wylał jednak kubeł zimnej wody na głowy wszystkich oczekujących na poluzowanie obostrzeń podczas majówki.

- Myślę, że zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób, w jaki spędzaliśmy ją dwa lata temu, czy we wcześniejszych okresach - zaznaczył. - Siłą rzeczy, do okresu majowego, program szczepień jeszcze nie zapewni nam takiego zabezpieczenia populacyjnego, żeby było to możliwe. Trzeba się więc liczyć z tym, że w okresie majówki obostrzenia będą również obecne. O ich skali będziemy informowali w kolejnych tygodniach.

Raport z Anteny godz. 10
Najnowsze