Uważaj gdzie lokujesz swoje pieniądze

i

Autor: shutterstock Uważaj gdzie lokujesz swoje pieniądze

Będzie banknot z Lechem Kaczyńskim! Kiedy zostanie wprowadzony do obiegu?

2021-04-10 21:20

W sobotę, 10 kwietnia, prezes NBP Adam Glapiński podpisał wzór banknotu kolekcjonerskiego z wizerunkiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ma zostać wprowadzony do obiegu jeszcze w tym roku! Banknot będzie miał nominał 20 zł. Jego planowany nakład to maksymalnie 80 tysięcy sztuk. Szykuje się gratka dla kolekcjonerów!

Zapowiedź wprowadzenia do obiegu banknotu z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego oraz uroczystej akceptacji jego wzoru padła na piątkowej konferencji prezesa Narodowego Banku Polskiego. O tym, że prezes Glapiński złożył podpis na banknocie, dowiedzieliśmy się w sobotę, 10 kwietnia. Jak powiedział prezes, nie był to przypadek.

- W 11. rocznicę tragedii smoleńskiej podpisałem banknot kolekcjonerski, poświęcony śp. Lechowi Kaczyńskiemu, prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej, który zginął w tragicznych okolicznościach w Smoleńsku – powiedział prezes NBP cytowany przez media.

Banknot z Lechem Kaczyńskim. Kiedy w obiegu?

- Poprzez emisję tego banknotu, szczególnie ważnego – jak myślę – dla milionów Polaków, a szczególnie ważnego także dla mnie osobiście, bo miałem zaszczyt i przyjemność współpracować z prezydentem prof. Lechem Kaczyńskim, chcemy oddać hołd wielkiemu człowiekowi - dodał.

Narodowy Bank Polski planuje wprowadzenie banknotu do obiegu jeszcze w tym roku. Stanie się to już w listopadzie, z okazji Święta Niepodległości.

Raport z anteny 09.04, godz.10