Rodzina

i

Autor: Pexels.com

BĘDĄ ZMIANY W 500 PLUS?! Znamy przyszłość programu. Wiceminister rodziny stawia sprawę jasno!

2021-08-11 9:21

Zapowiadają się zmiany w 500 plus? W mediach co i rusz pojawiają się takie informacje. Również od samych pobierających to świadczenie coraz częściej usłyszeć można, że kwota otrzymywana od państwa powinna być większa, zwłaszcza w obliczu postępującej inflacji. W środę rano, wypowiedział się na ten temat Stanisław Szwed, wiceminister rodziny. Jasno przedstawił przyszłość programu.

Nie planujemy zmian w programie 500 plus - zapewnił w środę rano podczas wizyty w mediach wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. Dodał, że w Polskim Ładzie rząd zawarł dodatkowe propozycje wspierania rodzin.

Wiceminister rodziny zapytany o to, czy planowane jest podniesienie świadczeń 500 plus, chociażby ze względu na inflację powiedział, że w tej chwili takich propozycji nie ma.

- Mamy inne propozycje związane z Polskim Ładem, bo przecież będzie kolejne 500 plus na dwulatki i trzylatki. To jest rodzinny kapitał opiekuńczy - przypomniał.

Równocześnie dodał, że na realizację programu 500 plus przeznaczono z budżetu państwa ponad 40 mld zł "i w tej chwili on nie będzie zmieniany".

Z drugiej strony zapewnił, że będą wprowadzane - obok już funkcjonujących - inne programy wspierające rodziny.

"Nie tylko program 500 plus, wyprawka szkolna, która jest w tej chwili realizowana, ale również kwestie związane z ulgami podatkowymi, rodzinny kapitał opiekuńczy. Oczywiście do tego są kwestie związane z mieszkaniami, bo to jest też polityka rodzinna, czyli gwarancja wkładu własnego finansowanego przez państwo, czyli cały wachlarz rozwiązań, które będą wspierały nasze rodziny" - zapewnił.

Mateusz Borek po meczu Legia - Dinamo: Legia ma wciąż za mało jakości
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE