Będą mandaty w galeriach handlowych! Policja szykuje kontrole

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Będą mandaty w galeriach handlowych! Policja szykuje kontrole

Będą mandaty w galeriach handlowych! GIS szykuje kontrole

2021-11-17 17:59

Będzie więcej kontroli w punktach handlowych - to polecenie Głównego Inspektora Sanitarnego. Nakaz na polecenie Ministerstwa Zdrowia został wysłany do inspektorów w całym kraju. Za co będzie można otrzymać mandat?

Będzie coraz więcej kontroli! Główny Inspektor Sanitarny na prośbę ministra zdrowia wysłał do wszystkich wojewódzkich inspektoratów w kraju nakaz wzmożenia kontroli sanitarnych we wszystkich punktach handlowych – powiedział w środę rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Czytaj także: ZWOLNIENIE Z PRACY za brak szczepienia! Posłowie PiS składają projekt ustawy

Andrusiewicz zaznaczył, że osoby w kościołach, autobusach, tramwajach "są bardziej kategoryczne w przestrzeganiu tych obostrzeń".

Kontrole w galeriach handlowych: Na czym będą polegać?

Więcej kontroli będzie w galeriach handlowych. Jak podkreślił Andrusiewicz, chodzi głównie o kontrole personelu. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy stosują się do wymogów epidemicznych, czyli przede wszystkim czy zakładają maseczki.

- Wskazane zostało, że w przypadku łamania standardów epidemicznych wskazanych w rozporządzeniach i ustawach przysługuje możliwość inspektorowi sanitarnemu nałożenia grzywny zgodnie z art. 116 Kodeksu wykroczeń – wyjaśnił dalej.

Czytaj także: Jak zahamować czwartą falę pandemii? Opozycja ma NOWY plan! Dotyczy niezaszczepionych

Dodał, że w ostatnich dniach służby sanitarne przeprowadziły 7-8 tys. kontroli. Rzecznik MZ powiedział bardzo istotne jest egzekwować zasłanianie nosa i ust w przestrzeniach publicznych. - Widzimy, że poza szczepieniami to jest ten główny element, który przynosi rezultaty – powiedział rzecznik MZ.

Pytany o kolejne obostrzenia powiedział, że jeśli w Polsce przestrzegano by tych, które są obecnie, to udało by się zmniejszyć poziom transmisji koronawirusa. - Widzimy, że w transporcie miejskim po kontrolach policji na sytuacja się poprawiła, teraz chcemy zadbać, żeby sytuacja ta poprawiał się również w obiektach handlowych -  dodał.

Czytaj także: COVID-19 zdziesiątkuje Europę? Niepokojące dane WHO

- Oczywiście względy medyczne są dla nas najważniejsze, pamiętajmy też o względach społecznych – nie jesteśmy społeczeństwem austriackim ani niemieckim. Inaczej też reagujemy na różnego rodzaju działania chociażby administracji rządowej, więc my musimy wyważyć względy społeczne ze względami społecznymi. Oczywiście względy medyczne przeważają – przekonywał.

Młodzieżowe słowa roku 2021 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza młodzieżowe słowo foliarz?
Oświadczyny kibica w przerwie meczu MKS FunFloor Perła Lublin - KPR Gminy Kobierzyce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE