zwolnienie z pracy

i

Autor: Pixabay.com

ZWOLNIENIE Z PRACY za brak szczepienia! Posłowie PiS składają projekt ustawy

2021-11-17 13:22

Niektórzy pracownicy za brak szczepienia będą mogli zostać zwolnieni! Do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19 – poinformował w środę, 17 listopada, poseł Czesław Hoc (PiS). Dodał, że będzie to projekt grupy posłów PiS.

Czesław Hoc (PiS) powiedział, że projekt poselski, przygotowany przez grupę posłów PiS, składa się z trzech filarów.

- Przedsiębiorca będzie mógł poprosić o certyfikat zaszczepienia pracownika i jeśli nie będzie pracownik zaszczepiony, to będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu tam, gdzie nie będzie miał styczności z klientami – wskazał poseł Czesław Hoc (PiS), który jest wnioskodawcą projektu.

Drugi filar projektu dotyczy podmiotów leczniczych.

- Szef każdego podmiotu leczniczego, np. hospicjum, będzie mógł dać zarządzenie o obowiązku zaszczepienia swojego pracownika – powiedział Hoc. Dodał, że jeśli pracownik nie zaszczepi się, "będzie mogło się to wiązać z restrykcjami w postaci zwolnienia z pracy".

Hoc powiedział też o trzecim kluczowym elemencie projektu. "Jeśli przedsiębiorstwo wykaże certyfikat, że całe przedsiębiorstwo, wszyscy pracownicy są zaszczepieni, uzyska specjalny przywilej – nie będą go dotyczyć żadne restrykcje" – wyjaśnił.

Pytany o to, na jakim etapie są prace nad projektem, wyraził nadzieję, że będzie bardzo szybko procedowany na posiedzeniu Sejmu 1-2 grudnia.

- Dzisiaj będzie prawdopodobnie podany do laski marszałkowskiej – dodał. Zastrzegł, że jest to projekt, więc będzie jeszcze dyskutowany, m.in. na sejmowej Komisji Zdrowia.

Hoc powiedział, że projekt ten przygotowano z "praktycznie inicjatywy przedsiębiorców".

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz był pytany w środę na briefingu o projekt ustawy, m.in. o to, "czy potwierdza słuchy, że trafiła ona do kosza".

- Czekamy ze spokojem na losy tej ustawy - odpowiedział.

Dopytywany, kiedy w takim razie projekt trafi do Sejmu, czy na tym posiedzeniu powiedział: "Podkreślam: czekamy ze spokojem i myślę, że państwo niedługo doświadczycie pewnych efektów, czekamy ze spokojem".

Pierwsza o projekcie poinformowała w środę Interia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Alicja śpiewa hit PUSTO w ESKA Live