Będą kolejne sankcje wobec Białorusi. Jest porozumienie polityczne

i

Autor: Twitter/MON, zrzut ekranu Będą kolejne sankcje wobec Białorusi. Jest porozumienie polityczne

Będą kolejne sankcje wobec Białorusi. Jest porozumienie polityczne

2021-11-15 18:01

Ministrowie spraw zagranicznych UE osiągnęli porozumienie polityczne w sprawie kolejnego pakietu sankcji wobec Białorusi. W najbliższych dniach Unia Europejska nałoży je na konkretne osoby i podmioty. To w związku z kryzysem humanitarnym na polsko-białoruskiej granicy.

Unia Europejska w najbliższych dniach nałoży sankcje na osoby i podmioty na Białorusi - poinformował szef unijnej dyplomacji Josep Borrell, tłumacząc, że ministrowie spraw zagranicznych UE osiągnęli porozumienie polityczne w tej sprawie.

Czytaj także: Dwie duże grupy migrantów przy granicy. Będzie kolejny szturm?

Jak powiedział, UE nadal obserwuje agresję hybrydową, za którą odpowiada reżim Łukaszenki. - Zgodziliśmy się, aby rozszerzyć zakres sankcji na reżim białoruski. Od dzisiaj będziemy mogli nakładać sankcje na więcej osób za organizację tych lotów z ludźmi z kilku krajów na Białoruś, a stamtąd nad granicę UE. Uzgodniliśmy przyjęcie piątego pakietu sankcji, które zostanie sfinalizowany w najbliższych dniach - wskazał.

Dodał, że rozszerzając zakres możliwości nakładania sankcji, UE będzie mogła uderzyć w tych, którzy organizują transport migrantów na Białoruś.

Kuźnica. Tłum na przejściu granicznym. Dojdzie do szturmu migrantów?

QUIZ. Matematyka na poziomie podstawówki. Szybki test z geometrii. Dzieci zdobędą 11/15

Pytanie 1 z 15
1 metr to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE