szczepienie szczepionka covid koronawirus pandemia

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Szczepienie na koronawirusa - zdj. ilustracyjne.

Będą jednak OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA dla wszystkich?! Co mówi minister zdrowia?

2021-12-30 10:14

Temat obowiązkowych szczepień dla wszystkich dorosłych Polaków coraz częściej pojawia się w wypowiedziach polityków partii rządzącej. W czwartek, 30 grudnia, mówił o tym Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Podczas swojej porannej wizyty w mediach, minister zapytany został o możliwość wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla dorosłych.

- Wszystkie scenariusze są rozważane - powiedział szef resortu zdrowia. - Epidemia jest bardzo dynamiczna, mamy nową sytuacją dotyczącą pojawienia się omikrona. Jeśli będziemy mieli kryzys, jakiego do tej pory nie mieliśmy, to oczywiście te narzędzia będziemy stosować coraz szerzej.

Minister Niedzielski wskazał także, że restrykcje, jakie obowiązują od połowy grudnia "już w poważny sposób ograniczają mobilność, chociażby poprzez ograniczenie w szkołach nauki na trzy tygodnie".

Zapytany z kolei o to, czy wyklucza wobec tego możliwość wprowadzenia twardego lockdownu, Niedzielski podkreślił, że "nie można niczego wykluczyć, ponieważ w tej chwili za mało wiemy na temat omikrona oraz jego charakterystyki, jeśli chodzi o zakaźność i zjadliwość".

Szef resortu zdrowia, pytany o to, czy po 31 stycznia nastąpią zmiany w obowiązujących restrykcjach, podkreślił, że "to jest data umowna".

- Jeżeli sytuacja będzie się pogarszać, to oczywiście te restrykcje mogą zostać zaostrzone o wiele wcześniej – wskazał.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pikieta pracowników łódzkich uczelni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE