Arbuz

i

Autor: Getty Images Arbuz

Babcia z wnuczką zjadły arbuza i zmarły. Zatruli się także sąsiedzi. Wszystko przez...

2021-09-14 9:54

61-letnia kobieta i jej 15-letnia wnuczka zrobiły zakupy w sklepie, w tym m.in. arbuza. Po przybyciu do domu kobiety zjadły owoc i niestety, bardzo szybko trafiły do szpitala z podejrzeniami zatrucia. Kobiet nie udało się uratować. W podobnym czasie do szpitala trafili inni chorzy. Jak się okazało owoce przesiąknięte były... preparatem do dezynsekcji owadów.

Śledczy w Moskwie znaleźli w arbuzie ślady środka dezynsekcji, po tym, jak 9 i 10 września zmarła 61-letnia kobieta i jej 15-letnia wnuczka. Tę samą substancję znaleziono w arbuzach skonfiskowanych w pobliskim sklepie: „Według wyników badania arbuzów z mieszkania chorych i z przedsiębiorstwa handlowego znaleziono ślady substancji do dezynsekcji owadów” – powiedzieli śledczy badający sprawę.

Pierwszy podejrzany został w sprawie został zatrzymany. To 39-letni pracownik prywatnej firmy, który 6 września przeprowadził zwalczanie szkodników w wspomniany sklepie. Komitet Śledczy poinformował, że przyczyną śmierci starszej kobiety i jej wnuczki było „ostre zatrucie chemiczne”. Śledczy informują, iż to właśnie główny powód śmierci dwóch kobiet - nieodpowiednia dezynsekcja sklepu i złamanie podczas niej wszelkich procedur bezpieczeństwa.

W sieci zamieszczono film z dezynsekcji. Sklep jednak oświadczył, iż wygląda każda dezynsekcja a po takiej czynności sklep zamykany jest na dwie godziny dla klientów.

Sieć sklepów w którym doszło zdarzenia zaapelowała od „powstrzymania się od wniosków”, ponieważ oficjalna przyczyna śmierci dwóch osób jest wciąż nieznana. Firma zwróciła uwagę na fakt, że w oświadczeniu „wspomina się o śladach środka dezynsekcji, co wskazuje na potencjalnie niski poziom jego stężenia”. Sieć podkreśliła, że ​​oświadczenie nie wyjaśnia przypadków hospitalizacji kolejnych siedmiu mieszkańców którzy w tej samej okolicy także robili zakupy.

Nie wiadomo, co spowodowało zatrucie innych. Po śmierci babci i wnuczki z domu, w którym mieszkały, kilku mieszkańców jednego wejścia trafiło do szpitala z objawami zatrucia. Ponadto dwie kobiety, które mieszkały w sąsiednim domu, trafiły do ​​szpitala z zatruciem. Co najmniej dwie z hospitalizowanych osób stwierdziły, że nie jadły arbuza. W tym samym czasie, 52-letni sąsiad zmarłej babci i wnuczki został hospitalizowany z powodu zatrucia po zjedzeniu arbuza kupionego w innym sklepie. Jednak i ten sklep miał zostać dezynsekowanym przez tę firmę, która robiła to w pierwszym sklepie. Po masowym zatruciu przeprowadzono kontrolę w domu, w którym mieszkały prawie wszystkie osoby zatrute, podczas której specjaliści pobrali próbki z różnych powierzchni, próbki wody i powietrza. Ponadto mieszkańcom zakazano korzystania z wody.