Ataki na punkty szczepień. Premier: będą surowo karane, a same punkty chronione

2021-08-02 10:29
Ataki na punkty szczepień. Premier: będą surowo karane, a same punkty chronione
Autor: Andrzej Bęben Ataki na punkty szczepień. Premier: będą surowo karane, a same punkty chronione

Ataki na punkty szczepień będą surowo karane, będziemy prowadzili działania mające zwiększyć bezpieczeństwo tych punktów, bo wykonują dobrą robotę dla Polski - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek. Szef KGP gen. insp. Jarosław Szymczyk zapowiedział, że będą one chronione całą dobę. W Polsce było już kilka incydentów związanych z punktami szczepień.

Premier Mateusz Morawiecki pytany, czy są już konieczne kroki prewencyjne, aby chronić punkty szczepień przeciwko Covid-19 po takich atakach, jak m.in. w niedzielę na SSE w Zamościu, szef rządu potwierdził, że do takich ataków dochodzi coraz częściej. Przypomniał wydarzenia w Trójmieście, i w szczególności w Grodzisku Mazowieckim, i teraz w Zamościu. Zapowiedział też, że do Zamościa udadzą się minister zdrowia Adam Niedzielski i główny inspektor sanitarny, a także lubelski komendant wojewódzki policji. - Takie wydarzenia niestety się jak widać powtarzają. Dlatego wszystkie one będą z jednej strony bardzo surowo karane zgodnie z dzisiejszymi przepisami, ale będziemy prowadzili również działania mające zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich tego typu punktów, bo te punkty wykonują bardzo dobrą robotę dla Polski – zapowiedział.

CZYTAJ TAKŻE: Zamość. Ktoś podpalił punkt szczepień i stację sanepid! Premier: "Bandycki akt"

Punkty szczepień będą chronione 24 godziny na dobę

Komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk dodał, że po wydarzeniach w Grodzisku Mazowieckim, decyzją szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego zostały wydane polecenia wszystkim komendantom wojewódzkim policji wzmocnienia zabezpieczenia właśnie tych punktów.

- Dlatego też sytuacja, która miała miejsce w Gdyni odbyła się pod pełną kontrolą policjantów. Niemniej jednak te zabezpieczenia były wystawiane w godzinach funkcjonowania tych punktów. Jak widać, to zabezpieczenie musi się zwiększyć i musi zostać rozciągnięte również na całą dobę. Bo niestety obserwujemy eskalację niezwykle brutalnych i wręcz bandycki zachowań środowisk antyszczepionkowych - powiedział szef KGP

Złota sztafeta przywitana w wiosce olimpijskiej
Sonda
Czy szczepienia na Covid powinny być obowiązkowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze