Antyszczepionkowcy blokują terminy szczepień. Chcą, by dawki przepadły

2021-04-26 21:26
 Antyszczepionkowcy blokują terminy szczepień. Chcą, by dawki przepadły
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Antyszczepionkowcy blokują terminy szczepień. Chcą, by dawki przepadły

Antyszczepionkowcy blokują terminy szczepień? Niebezpieczne zjawisko, które pojawiło się w sieci, "wychwycił" dr Bartosz Fiałek. Środowiska antyszczepionkowe zachęcają się w mediach społecznościowych, by zapisywać się na terminy na szczepienie przeciw COVID-19 i się na nich nie pojawiać.

Odbierają szanse na szczepienie sobie i innym - tak lekarze nazywają nowy trend wśród antyszczepionkowców, którzy w mediach społecznościowych zachęcają się nawzajem, by rezerwować terminy na szczepienie przeciw COVID-19 i się na nim nie pojawiać.  Dr Bartosz Fiałek nazywa to zachowanie skrajnie nieodpowiedzialnym. - Czym innym jest niechęć od szczepień, które są nieobowiązkowe i gdzieś nawet pisanie o tym, a czymś innym jest blokowanie innym chętnym osobom terminów, aby im to szczepienie uniemożliwić - mówi Fiałek.

Czytaj także: Minister zdrowia: W środę ogłosimy harmonogram LUZOWANIA OBOSTRZEŃ w maju [26.04.2021]

Co na to rząd?

Oczekuje,  że temat zostanie zbadany przez władze, które wyciągną konkretne konsekwencje. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przyznaje, że problem jest mu znany, natomiast rząd nie planuje działań w tej sprawie. - Są osoby, które w sposób skrajnie nieodpowiedzialny namawiają do takich działań. Polacy natomiast są ludźmi roztropnymi, rozsądnymi odpowiedzialnymi. Widać, że to się w sposób realny nie przekłada na funkcjonowanie narodowego programu szczepień - mówi Dworczyk.

W kwietniu na umówiony termin szczepienia nie przyszło około 1,5% wszystkich zarejestrowanych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Przeciętny Polak osiąga 6/10. Udowodnij, że stać cię na więcej

Pytanie 1 z 10
Ben-Hur, Titanic, Władca Pierścieni: Powrót Króla - te filmy zdobyły rekordową liczbę Oscarów. Ile?
Raport z anteny 26.04, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze