Antyszczepionkowcy blokują terminy szczepień. Chcą, by dawki przepadły

2021-04-26 21:26
 Antyszczepionkowcy blokują terminy szczepień. Chcą, by dawki przepadły
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Antyszczepionkowcy blokują terminy szczepień. Chcą, by dawki przepadły

Antyszczepionkowcy blokują terminy szczepień? Niebezpieczne zjawisko, które pojawiło się w sieci, "wychwycił" dr Bartosz Fiałek. Środowiska antyszczepionkowe zachęcają się w mediach społecznościowych, by zapisywać się na terminy na szczepienie przeciw COVID-19 i się na nich nie pojawiać.

Odbierają szanse na szczepienie sobie i innym - tak lekarze nazywają nowy trend wśród antyszczepionkowców, którzy w mediach społecznościowych zachęcają się nawzajem, by rezerwować terminy na szczepienie przeciw COVID-19 i się na nim nie pojawiać.  Dr Bartosz Fiałek nazywa to zachowanie skrajnie nieodpowiedzialnym. - Czym innym jest niechęć od szczepień, które są nieobowiązkowe i gdzieś nawet pisanie o tym, a czymś innym jest blokowanie innym chętnym osobom terminów, aby im to szczepienie uniemożliwić - mówi Fiałek.

Czytaj także: Minister zdrowia: W środę ogłosimy harmonogram LUZOWANIA OBOSTRZEŃ w maju [26.04.2021]

Co na to rząd?

Oczekuje,  że temat zostanie zbadany przez władze, które wyciągną konkretne konsekwencje. Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przyznaje, że problem jest mu znany, natomiast rząd nie planuje działań w tej sprawie. - Są osoby, które w sposób skrajnie nieodpowiedzialny namawiają do takich działań. Polacy natomiast są ludźmi roztropnymi, rozsądnymi odpowiedzialnymi. Widać, że to się w sposób realny nie przekłada na funkcjonowanie narodowego programu szczepień - mówi Dworczyk.

W kwietniu na umówiony termin szczepienia nie przyszło około 1,5% wszystkich zarejestrowanych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z anteny 26.04, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze