Andrzej Duda

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Andrzej Duda

Andrzej Duda stanowczo o pomocy Ukrainie. Będzie kolejne wsparcie z Polski?

2023-03-08 19:09

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda w środę (8 marca) udzielił obszernego wywiadu dla stacji CNN International w Adu Zabi. Głowa państwa wspominała między innymi o dalszej pomocy Ukrainie. Są nowe fakty w tym temacie.

Będzie kolejna pomoc dla Ukrainy. Prezydent Andrzej Duda potwierdza

- Polska jest gotowa przekazać Ukrainie swoje myśliwce MiG-29 w ramach międzynarodowej koalicji - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla CNN International udzielonym w Abu Zabi. Dodał, że Ukraina w przyszłości otrzyma samoloty F-16 - czytamy w PAP.

- Ta pozostała część MiG-ów-29, które mamy w Polsce i które służą teraz w naszych siłach powietrznych - jesteśmy gotowi, by dostarczyć te samoloty i jestem pewien, że Ukraina byłaby gotowa, by natychmiast ich użyć - oświadczył Duda w CNN cytowany przez PAP.

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski podkreślił w niedawnej rozmowie z prezydentem Dudą, czego ukraińskie wojsko najbardziej potrzebuje. - To artyleria dalekiego zasięgu, by odepchnąć wroga i uniknąć bezpośrednich starć. Bo Rosjanie starają się zmiażdżyć Ukrainę, zmiażdżyć ciężarem swoich sił zbrojnych, ich rozmiarem i ich sprzętem - powiedział Duda.

Prezydent ocenił też, że dla utrzymania globalnego pokoju konieczne jest, by Rosja poniosła na Ukrainie porażkę. - Aby globalny pokój został utrzymany, w krajach Europy Środkowej i innych krajach narażonych na rosyjski imperializm i by wszystkie te kraje prowadziły pokojowe i bezpieczne życie, Rosja musi wyjść z tej wojny jako państwo, które nie wygrało. Musi ponieść porażkę - powiedział polski przywódca cytowany przez PAP.

Sonda
Czy pomogłaś/eś w jakikolwiek sposób Ukraińcom?
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE