Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Markus Spiske / Pexels

Akcja policji w Dreźnie. Nie żyje przestępca, który zabił matkę i wziął zakładników w centrum handlowym

2022-12-10 13:32

Niemiecka policja w sobotę w centrum handlowym w Dreźnie aresztowała uzbrojonego mężczyznę, który przetrzymywał tam zakładników, a wcześnie zabił swoją matkę i szturmował wejście do rozgłośni radiowej.

Policyjna akcja w centrum handlowym w Dreźnie

Niemiecka policja w sobotę w centrum handlowym w Dreźnie aresztowała uzbrojonego mężczyznę, który przetrzymywał tam zakładników.

Uzbrojony mężczyzna najpierw zabił swoją 70-letnią matkę. Po dokonaniu zbrodni szturmował "Radio Dresden". Ostrzelał drzwi przeciwpożarowe przy głównym wejściu, ale nie udało mu się wejść na teren stacji - informuje dziennik "Bild".

Szef radia Dresden Tino Utassy powiedział "Bildowi": "Na szczęście wszyscy pracownicy zdołali dotrzeć w bezpieczne miejsce".

Radiowcy wezwali policję. Po przybyciu policji, napastnik odjechał samochodem w kierunku centrum miasta, gdzie uzbrojony w pistolet, wdarł się do Altmarktgalerie i zabarykadował w piwnicy drogerii DM z dwójką zakładników. Ok. godz. 12:30 policja przepuściła szturm na miejsce w którym zabarykadował się mężczyzna.  Akcja policji zakończyła się aresztowaniem przestępcy i uwolnieniem zakładników, którym nic się nie stało. Napastnik w czasie akcji został ranny.

AKTUALIZACJA. 40-letni David W. zmarł w wyniku obrażeń, jakich doznał podczas zatrzymania przez siły specjalne w centrum handlowym w Dreźnie – poinformował dziennik „Bild”. U

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE