9-letni chłopiec sprząta ulice w swoim mieście. Nagrodził go burmistrz!

2022-08-09 9:23
9-letni chłopiec sprząta ulice w swoim mieście. Nagrodził go burmistrz!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

9-latek z Treviso na północy Włoch od roku sprząta regularnie chodniki i ulice w swojej dzielnicy. "To dla mnie pasja i zadanie, które lubię wykonywać" - powiedział Filippo Flora, nagrodzony przez władze miejskie. Spotkał go duży zaszczyt: nałożono mu szarfę w kolorach włoskiej flagi, jaką noszą burmistrzowie.

Ucznia szkoły podstawowej wskazano w mieście w regionie Wenecja Euganejska jako wzór doskonałej postawy obywatelskiej.

Lokalny dziennik "Il Gazzettino" podał, że chłopiec wyposażony w specjalne szczypce do zbierania śmieci sprząta chodniki, ulice i skwery w dzielnicy Santa Bona, a następnie skrupulatnie segreguje odpadki i je wyrzuca.

"Czasem udaje mi się też namówić kolegów do wspólnego sprzątania" - powiedział Filippo, zaproszony na uroczystość do urzędu miasta.

9-letni chłopiec sprząta ulice. Nagrodził go burmistrz!

Od burmistrza Mario Conte otrzymał specjalny dyplom z podziękowaniami oraz szarfę - symbol władzy w mieście.

"Filippo daje przykład obywatelskiej postawy, powagi i wielkiego szacunku dla dobra wspólnego, a także dojrzałości oraz troski" - te uroczyste słowa burmistrz wygłosił na temat 9-latka. Dodał: "To wzór dla nas wszystkich".

Nowe fakty w sprawie wypadku autobusu w Chorwacji. Kierowca miał 72 lata!

Zabobony i przesądy w Polsce. Czy znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 9
Gdy kobieta ładnie wygląda w ciąży to...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze