Niesamowita zdolność kotów, o której nie miałeś pojęcia! Twój też to umie!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Niesamowita zdolność kotów, o której nie miałeś pojęcia! Twój też to umie!

2022-08-08 13:02

Jesteście miłośnikami kotów? Ta informacja może was zszokować! Naukowcy odkryli, że wszystkie koty posiadają zdumiewającą zdolność, o której wcześniej nie mieliśmy pojęcia! Dlaczego odkryto ją tak późno? Koty jej nie ukrywały, a jedynie... nieco nas olewały. Więcej przeczytacie w tym artykule.

Naukowcy udowodnili, że koty bez problemu potrafią zrozumieć proste komunikaty. Z ostatnich badań wynika, że koty są również w stanie zapamiętać swoje imię i nie tylko! Na national-geographic.pl czytamy:

– Koty nie wydają się słuchać rozmów ludzi, ale w rzeczywistości słuchają – wyjaśnia Saho Takagi z Uniwersytety Azabu w Japonii.

Kot pamięta jak na imię ma jego pan, inny kot, a nawet ludzie, za którymi nie przepada. Potrafią reagować na te imiona, ale zazwyczaj po prostu je... olewają. Jak wyglądało badanie? By sprawdzić, czy koty rzeczywiście rozpoznają swoich ,,znajomych", naukowcy... pokazywali im zdjęcia kotów na ekranie komputera. Jednocześnie odtwarzano nagranie, na którym właściciel wymawiał imiona. Eksperyment ten wykazał, że koty domowe dłużej wpatrywały się w ekran, kiedy obraz nie odpowiadał dźwiękowi, jaki wydobywał się z głośnika. Co więcej, niektóre niezgodnością wydawały się po prostu zaskoczone!

Kot domowy - co jeszcze potrafi?

Jeśli jesteście właścicielami kota domowego, to z pewnością wiecie, że potrafiłby dużo więcej niż niejeden pies... gdyby tylko mu się chciało! Istnieją jednak koty, które zdecydowanie wyróżniają się z tłumu. Niewiele osób wie, że koty potrafią świetnie aportować! Każdy kot może również wykonać skok wzwyż równy swojej pięciokrotnej wysokości, a w dal sześciokrotnej długości ciała. Koty są również w stanie zapamiętać doznane krzywdy i mścić się na wyszukane sposoby.

Tego się nie spodziewali. Policjanci polowali na pieszych i rowerzystów z drona!

Najpopularniejsze bajki Disneya. Nawet ich fani mogą mieć problem, aby zdobyć komplet punktów

Pytanie 1 z 15
Jakie imie nosi tytułowy "Dzwonnik z Notre Dame"?