30. finał WOŚP. Kiedy się odbędzie i na co będą zbierane pieniądze?

i

Autor: WOŚP, fot.Marcin Zieliński 30. finał WOŚP. Kiedy się odbędzie i na co będą zbierane pieniądze?

30. finał WOŚP. Kiedy się odbędzie i na co będą zbierane pieniądze? [DATA, TEMAT]

2021-10-07 20:16

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rusza z przygotowaniami do wielkiego finału! Znana jest już data zbiórki, ale wciąż czekamy na najważniejszą informację - temat 30. finału WOŚP. Na co będą zbierane pieniądze w 2022 roku? Dowiesz się z dalszej części artykułu.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: Kiedy się odbędzie?

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwykle odbywa się w styczniu. Jak będzie tym razem? Data jest już znana! Wiadomo, że 30. finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Data nie jest tajemnicą, ale wciąż nie wiadomo, jaki będzie temat finału, czyli na jaki cel zostaną przeznaczone zebrane przez wolontariuszy WOŚP pieniądze.

Czytaj także: Patrycja i Andrzej wylicytowali na WOŚP numer 1 Gorącej 20 Radia ESKA! Jaki hit wybrali?

Kiedy poznamy temat 30. finału WOŚP? [DATA]

Wielki finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Wolontariusze w całej Polsce, ale także w wielu miejscowościach w innych częściach świata, będą zbierali pieniądze do puszek. Na co zostaną przeznaczone pieniądze zebrane podczas 30. finału WOŚP? Temat zbiórki poznamy już wkrótce, bo w sobotę 9 października!

Czytaj także: Zbiórka urodzinowa Jurka Owsiaka - szef WOŚP chce wspomóc inną fundację!

- Za każdym razem bardzo skrupulatnie sprawdzamy wszystkie dane dotyczące zdrowia dzieci, aby nasz temat Finału jak najbardziej odpowiadał potrzebom pacjentów. 9 października, ogłaszając temat 30. Finału WOŚP, zaprosimy Polaków, aby pomogli nam rozwiązać problem, o którym będziemy Was informowali i jestem absolutnie pełen wiary i przekonania, że wszyscy razem po raz kolejny sprawimy, że Finał będzie sukcesem głównie dla dzieciaków - powiedział Jurek Owsiak.

Wielki Finał WOŚP: Ile pieniędzy zebrano?

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w wyjątkowych okolicznościach - podczas pandemii. Na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy zebrano 210 813 830,10 PLN - ponad 20 milionów PLN więcej niż podczas poprzedniego Finału WOŚP i najwięcej w historii wszystkich zbiórek „Orkiestry”. Oznacza to, że podczas ostatniej edycji zbiórki WOŚP zebrała prawie tyle samo, co w ciągu 13 pierwszych lat swoich działań łącznie (kwesty w latach 1993-2005 to zebrane w sumie 222,5 miliona złotych).

QUIZ. Sprawdź wiek swojej duszy i umysłu

Pytanie 1 z 10
Jak lubisz spędzać czas wolny?
Wrzucili Owsiakowi do puszki WOŚP 20 tys. złotych. UPYCHALI KASĘ na środku Krupówek