Xbox

i

Autor: Microsoft

Xbox

Xbox testuje chatbota AI dla graczy! Nadchodzi rewolucja sztucznej inteligencji w gamingu

2024-04-03 9:41

Microsoft nie jest obcy aplikacjom opartych na sztucznej inteligencji dzięki bliskiej współpracy z twórcą ChatGPT OpenAI i szybkiemu wdrożeniu Microsoft Copilot AI w Windows 11. Jak wynika z raportu The Verge, firma skupiła się teraz na dziale gier.

Xbox z własnym Chatbotem AI

Jak czytamy w raporcie The Verge, Chatbot Xbox AI firmy Microsoft jest personifikowany przez animowaną postać, która pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy związane z platformą Xbox. Usługa może również pomóc w rozwiązywaniu zapytań klientów, takich jak zwrot pieniędzy. Do tego odniósł się sam Microsoft, potwierdzając istnienie Chatbota.

Czytaj też: Xbox Game Pass Kwiecień 2024 zapowiada się niesamowicie! 9 hitów trafi do usługi Microsoft

Testujemy wirtualnego agenta pomocy technicznej Xbox, wewnętrzny prototyp animowanej postaci, która może zadawać pytania dotyczące pomocy technicznej Xbox za pomocą głosu lub tekstu” – czytamy w oświadczeniu Microsoft. „Prototyp sprawia, że gracze mogą łatwiej i szybciej uzyskać pomoc dotyczącą tematów pomocy przy użyciu języka naturalnego, pobierając informacje z istniejących stron pomocy technicznej Xbox”.

Korzystanie z chatbotów nie jest niczym nowym w aplikacjach obsługi klienta, ale zintegrowanie LLM, takiego jak rozwiązanie podobne do ChatGPT, może pomóc firmie Microsoft we wdrażaniu sztucznej inteligencji we wszystkich rodzajach swoich produktów i usług, a tworzenie gier nie jest tu wyjątkiem.

Na razie nie ma aktualnej daty premiery chatbota Microsoft Xbox AI, ale najprawdopodobniej już wkrótce trafi on na nasze konsole Xbox.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

XBOX QUIZ: Jak dobrze znasz konsole Microsoft'u?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kamera ruchu na konsole XBOX?