Ukryta funkcja w twoim samochodzie. Poszukaj tego... w schowku!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Warto wiedzieć!

Ukryta funkcja w twoim samochodzie. Poszukaj tego... w schowku!

2024-05-27 11:53

Każdy właściciel samochodu zdaje sobie sprawę z tego, że jego pojazd ma nie tylko zapewniać transport. W aucie spędzamy sporo czasu, szczególnie jeśli jesteśmy zmuszeni dojeżdżać nim do pracy pięć dni w tygodniu. W wielu autach możemy znaleźć zatem ciekawe udogodnienia dla kierowców. O tym mogliście nie mieć do tej pory pojęcia!

Wygodny samochód, to zadowolony kierowca. Nasze auto ma za zadanie przewieźć nas bezpiecznie z miejsca na miejsce, lecz każdy chyba dobrze wie, że komfort jazdy może być różny. Dlatego też twórcy samochodów prześcigają się w pomysłach, jak sprawić, by każda wyprawa była dla nas przyjemnością. Każde auto jest obecnie wyposażone w moc udogodnień, a o niektórych nie mieliście nawet pojęcia. Jedna z ukrytych funkcji nowszych modeli mieści się... w schowku, który znajduje się przed pasażerem jadącym na przednim siedzeniu. Przyda się szczególnie latem!

Zobacz też: Dzwoni nieznany numer. Czy powinienem odebrać? Jak sprawdzić, kto dzwoni

Technologiczny Przegląd Tygodnia - odc. 6

Ukryta funkcja w twoim samochodzie. Poszukaj tego... w schowku!

Otwórz swój schowek i przypatrz się uważnie! Może się okazać, że przeoczyłeś coś bardzo przydatnego. W niektórych samochodach umieszczono mały przełącznik ze śnieżynką. Do czego on służy? Okazuje się, że może on regulować dopływ powietrza z klimatyzacji do wnętrza schowka. To niezwykle przydatna funkcja szczególnie wtedy, gdy jesteśmy w długiej podróży - zwłaszcza latem. Schowek może stać się w tym czasie miejscem, gdzie bez problemu przechowamy nasze kanapki lub napoje w odpowiedniej temperaturze. Oczywiście funkcji na próżno szukać w samochodach, która mają już za sobą swoje najlepsze lata.

QUIZ. Najładniejsze samochody z okresu PRL. Dasz radę rozpoznać je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Co to za samochód?
Wartburg 313