Sam Altman

i

Autor: ANDREW CABALLERO-REYNOLDS/AFP/East News

Sztuczna inteligencja

Twórca ChatGPT wyrzucony z OpenAI. Sam Altman przechodzi do Microsoft!

2023-11-20 13:04

Po niespodziewanym zwolnieniu z firmy OpenAI "ojca" ChatGPT - Sama Altmana posypały się rezygnacje innych pracowników odpowiedzialnych za rozwój AI. Człowiek odpowiedzialny za technologiczną rewolucję bardzo szybko znalazł nowe miejsce zatrudnienia. Nie jest to jedyna osoba, która trafiła do Microsoftu. Sprawdźcie, dlaczego twórca ChatGPT został zwolniony z własnej firmy.

Spis treści

  1. Sam Altman, twórca ChatGPT wyrzucony z OpenAI!
  2. Twórcy ChatGPT przechodzą do Microsoft

Sam Altman, twórca ChatGPT wyrzucony z OpenAI!

W piątek 17 listopada 2023 r. świat obiegła sensacyjna wiadomość: Sam Altman, prezes i współzałożyciel OpenAI, został zwolniony z własnej firmy przez zarząd OpenAI. Powodem tej decyzji miał być konflikt interesów między Altmanem a zarządem OpenAI. Wraz z Altmanem z firmy odeszło też trzech polskich programistów i inżynierów: Jakub Pachocki, kierownik badań nad przełomowym modelem językowym GPT-4 OpenAI, Aleksander Mądry, profesor MIT zajmujący się bezpieczeństwem AI i Szymon Sidor, badacz, który pracował nad gałęzią sztucznej inteligencji znaną jako uczenie się przez wzmacnianie. Po szokującej decyzji zarządu z firmy OpenAI odszedł również (w ramach protestu) inny współzałożyciel i prezes firmy Greg Brockman. Tym samym firma OpenAI straciła w ciągu kilku dni kilku specjalistów od AI. Jak to wpłynie na rozwój firmy, okaże się już wkrótce.

Twórcy ChatGPT przechodzą do Microsoft

Założyciele chatbota nie byli długo bezrobotni. Bardzo szybko dostali ofertę pracy od firmy Microsoft. Firma złożyła oferty pracy Samowi Altmanowi Gregowi Brockmanowi i ich współpracownikom, którą przyjęli. Informację o zatrudnieniu twórców ChatGPT zamieścił CEO Microsoftu, Satya Nadella na profilu X (były Twitter):

"Z ogromną radością dzielimy się informacją, że Sam Altman i Greg Brockman wraz z kolegami dołączą do Microsoftu, aby prowadzić nowy zespół badawczy ds. zaawansowanej sztucznej inteligencji. Z niecierpliwością czekamy na szybkie dostarczenie im niezbędnych zasobów do osiągnięcia sukcesu" – napisał na X, Satya Nadella.

QUIZ Sprawdź, czy pamiętasz najsłynniejsze gry z lat 80. i 90.

Pytanie 1 z 11
Jak nazywa się brat Mario?
Sztuczna inteligencja i biznes - partnerstwo czy zagrożenie?