Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Kosmos

Sztuczna inteligencja lepsza od ludzi? NASA chce pomocy przy rozwiązaniu zagadki UFO

2023-06-09 12:30

Czy kosmici istnieją i odwiedzają Ziemię? Na to pytanie naukowcy nadal nie znają odpowiedzi. Już wkrótce może się to zmienić, ponieważ NASA zamierza użyć sztucznej inteligencji i...aplikacji na smartfony, by odkryć sekrety UFO. Brzmi absurdalnie? Sprawdźcie, jaki jest najnowszy sposób na rozwiązanie zagadki istnienia kosmitów.

Poszukiwanie UFO ze sztuczną inteligencją i aplikacją na smartfony

Już wkrótce kosmici nie będą mieli żadnych szans, żeby ukryć się przed ludźmi. Odkryciem prawdy o latających spodkach ma zająć się sztuczna inteligencja.Specjalna aplikacja na smartfona ma pomóc ustalić, czym jest UFO. Najczęściej materiały z nagraniami UFO są zbyt słabej jakości i jest ich zbyt mało. Wykorzystanie do badania statków kosmicznych użytkowników telefonów komórkowych i sztucznej inteligencji miał zaproponować zespół ds. badania UFO (All-domain Anomaly Resolution Office - w skrócie AARO), który działa w ramach Pentagonu.Zainteresowanie UFO wzrosło po tym, jak w czerwcu 2021 roku Pentagon opublikował raport dotyczący ponad 140 obserwacji UFO dokonanych przez pilotów marynarki wojennej. Agencja Wywiadu Obronnego (DIA) opublikowała ponad 1500 dokumentów zawierających rządowe raporty naukowe i listy do Pentagonu dotyczące programu UFO.

Polowanie na UFO przez aplikację na telefon

Wystarczy, że osoba zainteresowana tego typu zjawiskami zainstaluje na swoim telefonie specjalną aplikację, którą przygotuje AARO. Każda osoba po sfotografowaniu lub nagraniu latającego spodka będzie mogła przesłać zrobione zdjęcie bezpośrednio do Amerykańskiej Agencji Kosmicznej, by zostało ono przeanalizowane przez sztuczną inteligencję.

Chociaż amerykańscy badacze UFO byli sceptyczni wobec tego pomysłu i ostrzegali NASA, że zaleje ich ogromna liczba nadsyłanych materiałów, jednak w rozwiązaniu tego problemu ma pomóc potężna moc obliczeniowa sztucznej inteligencji, która zajmie się wstępną analizą materiałów zamiast naukowców.

Każde nagranie aktywności kosmitów przesłane przez aplikację będzie poddany pierwszej selekcji właśnie przez AI. Dzięki temu wszelkie zdjęcia czy filmy pokazujące zjawiska naturalne jak spadające gwiazdy, samoloty, oświetlone drony czy balony meteorologiczne mają zostać przez sztuczną inteligencję rozpoznane i odrzucone. Taka wstępna selekcja ma zaoszczędzić ekspertom NASA mnóstwo pracy.

Czy dzięki sztucznej inteligencji odkryjemy czym jest UFO? Czas pokaże.

NASA wyprodukowała tlen na Marsie | ESKA XD - Mobmania #23