Technologia

SteelSeries Aerox 9 Recenzja: Kompletna myszka dla graczy MMO i MOBA... Kosztem wygody

2024-05-16 14:45

Mysz zaprojektowana z myślą o graczach MMO i MOBA oznacza jedno – mnóstwo przycisków z boku. Z racji tego, że mówimy o gatunku, w którym klawisze numeryczne 0–9 na klawiaturze odpowiadają uruchamianiu zdolności, umiejętności i przedmiotów, zawiłe sterowanie jest na porządku dziennym. League of Legends, DOTA 2 i inne popularne gry MOBA mają podobną konfigurację, nie wspominając o World of Warcraft, dlatego zwyczajnie zapotrzebowanie na sprzęt taki jak SteelSeries Aerox 9 Wireless jest ogromne.

Spis treści

  1. SteelSeries Aerox 9: pierwsze wrażenia
  2. SteelSeries Aerox 9: design
  3. SteelSeries Aerox 9: w praktyce
  4. Czy warto kupić SteelSeries Aerox 9?

SteelSeries Aerox 9: pierwsze wrażenia

Jeśli twoimi ulubionymi grami są League of Legend lub World of Warcraft, SteelSeries oferuje wiele przycisków, z możliwością dostosowywania, zapewniając jej lekką, bezprzewodową obsługę. Dzięki wadze 89 gramów sprzęt jest ultralekki, ale nie w kategorii urządzeń peryferyjnych do e-sportu.

Czytaj też: CS2: Ustawienia, klawiatury, słuchawki i myszki graczy w CS2. Zobacz, jak grają zawodowcy

SteelSeries dodaje dodatkową warstwę ochrony do obwodów, którą nazywa AquaBarrier Protection. Pozwala ona uniknąć nieprzyjemności związanych z brudem, kurzem, olejem i innymi wyciekami lub zanieczyszczeniami.

Zdecydowanie największą zaletą SteelSeries Aerox 9 Wireless jest sam poziom oferowanej personalizacji. Dzięki 12 dedykowanym przyciskom po lewej stronie myszy posiada w sumie 18 programowalnych przycisków z możliwością konfigurowania makr i wprowadzania zmian z poziomu oprogramowania SteelSeries Engine.

SteelSeries Aerox 9

i

Autor: Marcel Żuk

SteelSeries Aerox 9: design

Gama SteelSeries Aerox obejmuje kilka różnych modeli, od przewodowych po bezprzewodowe, ale pod względem konstrukcji i sprzętu są dość podobne. Ze wszystkimi przyciskami SteelSeries Aerox 9 Wireless jest modelem stworzonym do gier MMO i MOBA, więc mówienie o komforcie i wyczuciu, jakie daje umieszczenie kciuka na niezliczonych przyciskach, jest raczej kwestią osobistych preferencji. Nawet dla kogoś, kto po prostu para się tym gatunkami gier, jednym z głównych problemów może być zbyt zagracona przestrzeń.

SteelSeries Aerox 9

i

Autor: Marcel Żuk

W tym przypadku nadal tak jest, ale można się do tego przyzwyczaić. Przyciski z boku Aeroxa 9 są solidne, łatwe do naciśnięcia i nie uruchamiają się przypadkowo przy prostym ruchu.

Jakość wykonania i konstrukcji jest również godna pochwały. Dzięki konstrukcji o strukturze plastra miodu nie ma żadnych zauważalnych punktów naprężenia, nawet podczas wywierania nacisku na różne części myszy. Pod względem wielkości SteelSeries Aerox 9 Wireless jest większy od innych – co musiało mieć miejsce w przypadku tak dużej liczby przycisków – i najlepiej pasuje do chwytu dłoni, które nie są małe.

SteelSeries Aerox 9

i

Autor: Marcel Żuk

Choć mnóstwo przycisków po lewej stronie, powodują mniej komfortowe wrażenia niż te, które zapewnia mysz z gładkim gumowanym uchwytem, trzeba przyznać, że SteelSeries Aerox 9 Wireless jest najlepszą myszką do gier MMO i MOBA w historii. Oprócz przycisków bocznych, kółko przewijania umożliwia także przechylanie w lewo i w prawo, dzięki czemu możliwości dostosowywania są jeszcze większe.

Projekt ma również kilka fajnych akcentów wizualnych, a oświetlenie RGB tworzy widoczną poświatę na spodzie, którą można zobaczyć przez otwory.

SteelSeries Aerox 9

i

Autor: Marcel Żuk

SteelSeries Aerox 9: w praktyce

Wewnątrz Aerox 9 znajdziesz czujnik TrueMove Air firmy SteelSeries o czułości 18000 DPI i śledzeniu 400 IPS. Czujnik został opracowany we współpracy z PixArt i wydawał się opierać na czujniku średniego zasięgu niż na czymś z wyższej półki. Więc tak, jeśli chodzi o najnowocześniejsze czujniki, nie jest to najlepsze rozwiązanie w porównaniu z niektórymi ofertami premium, jakie można zobaczyć u konkurencji.

Aerox 9 jest dokładny, a dzięki częstotliwości 1000 Hz i technologii Quantum 2.0 Wireless (wersja najwyższej klasy transmisji 2,4 GHz w technologii SteelSeries) nie musisz martwić się opóźnieniami w przypadku połączenia przewodowego lub bezprzewodowego. Sprzęt jest także wydajny, a jego czas pracy  na baterii wynosi do 180 godzin w trybie Bluetooth lub około 80 godzin w trybie bezprzewodowym, nawet przy włączonym oświetleniu.

SteelSeries Aerox 9

i

Autor: Marcel Żuk

Czy warto kupić SteelSeries Aerox 9?

Podsumowując, SteelSeries Aerox 9 to bezprzewodowa, bardzo lekka mysz dla graczy lubiących gry MMO oraz personalizację. Tak właściwie, to już tylko z tego powodu powinna być dla was naprawdę atrakcyjna. Chociaż mówimy o gatunkach gier, które są bardzo popularne, nadal musisz wziąć pod uwagę przyzwyczajenie się do tego kroju i umiejętność korzystania ze wszystkich przycisków bez konieczności patrzenia na to, co naciskasz.

SteelSeries Aerox 9

i

Autor: SteelSeries
Technologiczny Przegląd Tygodnia - odc. 6

Pasujesz bardziej do świata Wiedźmina, czy Cyberpunka 2077? Ten QUIZ to sprawdzi!

Pytanie 1 z 9
W jakim miejscu mieszkasz?
SteelSeries Aerox 9

i

Autor: Marcel Żuk