Technologia

Smart Home 2024: TOP 7 urządzeń Google Home do twojego inteligentnego domu

2024-05-01 16:14

W 2023 roku twój dom może współpracować z tobą za sprawą masy urządzeń typu "smart home", które nie tylko zapalą światło, dostosują termostaty, ale też powiedzą Ci o aktualnej pogodzie, czy zmienią muzykę. W tym artykule wybraliśmy najciekawsze urządzenia kompatybilne z twoim asystentem Google Home, jakie udało nam się znaleźć.

Spis treści

  1. Najlepsze urządzenia kompatybilne z Google Home
  2. 1. Google Nest Hub (2nd Gen)
  3. 2. August Wi-Fi Smart Lock
  4. 3. Ecobee Smart Thermostat Premium
  5. 4. Nest Doorbell
  6. 5. Google Chromecast z Google TV
  7. 6. Lifx Mini Smart Bulb
  8. 7. iRobot Roomba s9+

Najlepsze urządzenia kompatybilne z Google Home współpracują z Asystentem Google, tworząc bezproblemowy system "smart home" dla Twojego domu, mieszkania lub innej przestrzeni życiowej. Jeśli korzystasz z Google Nest Mini, Google Nest Hub Max, Google Nest Audio lub któregokolwiek z najlepszych głośników Google Home, możesz komunikować się głosowo z dowolnym urządzeniem z tej listy i sparować je ze swoim inteligentnym domem. Przedstawiamy siedem najlepszych propozycji do urozmaicenia twojego Google Home!

Czytaj też: 5 najlepszych telefonów do 700 zł w 2023 r. Jaki smartfon do szkoły, pracy i zabawy?

Najlepsze urządzenia kompatybilne z Google Home

1. Google Nest Hub (2nd Gen)

Google Nest Hub (2. generacji) to głośnik do muzyki, ekran do potrzeb Asystenta Google i centrum komunikacji. Co ciekawe, śledzi także Twój sen. Po umieszczeniu na szafce nocnej ulepszony Google Nest Hub wykorzystuje czujnik radarowy Soli, aby sprawdzić, jak dobrze śpisz w nocy. To trochę przerażające, ale możliwości śledzenia bezdotykowego pozwolą Ci zapomnieć, że ten stale nad tobą czuwa. Super-moce Soli umożliwiają także wykonywanie gestów w powietrzu, umożliwiając wstrzymywanie i odtwarzanie filmów z YouTube lub wyłączanie alarmu. Jeśli chodzi o dźwięk, Google tym razem rzeczywiście podkręcił bas o 50%, co stanowi poprawę w porównaniu z całkowitym brakiem basu w modelu pierwszej generacji.

Google Nest Hub (2nd Gen)

i

Autor: Google

2. August Wi-Fi Smart Lock

Czy kiedykolwiek próbowałeś sobie przypomnieć, czy zamknąłeś drzwi wejściowe, ale tak bardzo nie chciało Ci się wstawać? Google Home może zapewnić Ci spokój ducha dzięki obsłudze blokady Smart Wi-Fi Smart Lock. Po prostu zapytaj Google, czy Twoje drzwi są zamknięte, a otrzymasz informację. Dzięki niemu możesz je zablokować lub odblokować za pomocą głosu. Inteligentny zamek August Smart Wi-Fi pomaga także śledzić gości przybywających do domu, umożliwiając zdalne otwarcie drzwi dla twojego psa lub dostawy, gdy akurat jesteście zajęci.

August Wi-Fi Smart Lock

i

Autor: August

3. Ecobee Smart Thermostat Premium

We wnętrzu termostatu Ecobee Premium znajduje się specjalny czujnik jakości, który poinformuje Cię, jeśli musisz włączyć oczyszczacz powietrza. Ma on również wbudowany głośnik Alexa, ale jest także jednym z najlepszych urządzeń kompatybilnych z Google Home i jednym z najlepszych inteligentnych termostatów na rynku. Możesz używać asystenta głosowego, aby utrzymać odpowiednią temperaturę w każdym pomieszczeniu w domu i korzystać z ulepszonych zdalnych czujników Ecobee. Czujniki są w stanie wykryć zarówno temperaturę, jak i obłożenie, co oznacza, że termostat może zapewnić ogrzanie najzimniejszych części domu, ale tylko wtedy, gdy w danym pomieszczeniu przebywają ludzie.

Ecobee Smart Thermostat Premium

i

Autor: Ecobee

4. Nest Doorbell

Nest Doorbell to najprawdopodobniej najlepszy dzwonek wideo, jaki można zakupić. Podobnie jak jego poprzednik, Nest Doorbell zdobywa wysokie oceny ze względu na jakość obrazu i funkcje, a teraz niektóre z nich, takie jak wykrywanie osób, paczek i pojazdów, są dostępne bez subskrypcji. Do tego dochodzą trzy godziny ciągłego nagrywania wideo za darmo, co czyni tę ofertę bardzo atrakcyjną.

Nest Doorbell

i

Autor: Google

5. Google Chromecast z Google TV

Jedną z najfajniejszych funkcji Google Home jest możliwość odtwarzania i sterowania wideo na niektórych urządzeniach za pomocą głosu. Najlepszym sposobem na ułatwienie integracji z telewizorem, jest użycie Chromecast'a z Google TV, który jest jednym z najlepszych urządzeń do przesyłania strumieniowego. Ten ma również kilka zalet w porównaniu z innymi sprzętami tego typu - obsługuje kilka kluczowych usług w porównaniu do konkurencji. Poza tym jest to Chromecast, dzięki któremu z łatwością możesz przesłać do telewizora praktycznie wszystko, co chcesz. Super-moce Asystenta Google też są na Twoje zawołanie.

Google Chromecast

i

Autor: Google

6. Lifx Mini Smart Bulb

Lifx produkuje jedne z najlepszych i co ważniejsze, tanich inteligentnych urządzeń domowych współpracujących z Asystentem Google. Wszystkie żarówki tej marki obsługują Wi-Fi, co oznacza, że nie potrzebujesz specjalnego mostka, aby włączyć ich inteligentne funkcje. Szczególnie żarówka Lifx Mini doskonale nadaje się do mniejszych opraw, takich jak lampki nocne lub biurkowe.

Lifx Mini Smart Bulb

i

Autor: Lifx

7. iRobot Roomba s9+

iRobot Roomba to najlepszy robot odkurzający ze względu na wspaniały zestaw funkcji, samo opróżniający się pojemnik na śmieci i możliwość utrzymania podłóg w czystości. S9+ szybko potrafi opanować dom, a skierowanie robota odkurzającego do sprzątania poszczególnych obszarów jest bardzo prosta i intuicyjna. Możesz nawet ustawić określone godziny sprzątania swoich pomieszczeń.

iRobot Roomba s9+

i

Autor: iRobot
Google Cloud Summit - Marc Oman

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?