QUIZ: Czy mógłbyś polecieć w kosmos? Szybki test!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ciekawostki

QUIZ: Czy mógłbyś polecieć w kosmos? Szybki test!

2024-04-03 9:21

Kto z nas nie marzył kiedyś, by faktycznie sięgnąć gwizd? Nie tak łatwo jest jednak zostać kosmonautą. Trzeba spełniać kilka bardzo ważnych warunków i być gotowym nie tylko psychicznie, lecz również psychicznie! Liczy się również między innymi nasz wzrost. Czy mógłbyś polecieć w kosmos? Dowiesz się w naszym szybkim teście!

Co trzeba zrobić żeby lecieć w kosmos? Astronautą może zostać osoba,która posiadała odpowiednie wyższe wykształcenie w kierunkach naukowych lub technicznych. NASA wypłaca za tę pracę kwoty rzędu od 63 do nawet 145 tys. dolarów rocznie, więc jest o co powalczyć. Za kosmiczny spacer można natomiast otrzymać nawet trzy milionu funtów! Ale nasze wykształcenie w przypadku tej pracy nie będzie jedynym czynnikiem, który brany jest pod uwagę. Czy mógłbyś polecieć w kosmos? Przekonajmy się!

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

Czy mógłbyś polecieć w kosmos? QUIZ

Jesteś ciekawy, czy mógłbyś zostać kosmonautą? Dowiesz się tego odpowiadając na kilka banalnych pytań. Żeby móc lecieć w kosmos potrzebujesz kompletu punktów - jeśli nie spełniasz przynajmniej jednego z wymagań, to niestety musisz pożegnać się z marzeniem o zostaniu kosmonautą! Ale nie martw się - możliwe, że w przyszłości będziemy mogli zwiedzać świat jako pasażerowie kosmicznych wycieczkowców. Trzeba się jedynie uzbroić w cierpliwość!

QUIZ: Czy mógłbyś polecieć w kosmos? Szybki test!

Pytanie 1 z 7
Czy masz co najmniej 152 cm wzrostu?