PS5 Pro

i

Autor: PlayStation

PS5

PS5 — 7 funkcji, które musisz znać w konsoli Sony. Ułatwią wam granie!

2024-07-06 14:34

Nawet jeśli posiadasz PlayStation 5 od dnia premiery istnieje kilka funkcji, o których prawdopodobnie nie masz pojęcia, a mogą one urozmaicić wam wolny czas w wirtualnym świecie Sony. Niektóre z tych dodatków są włączone od razu po wyjęciu konsoli z pudełka, ale w przypadku innych trzeba zmienić je własnoręcznie.

Spis treści

  1. Wyłącz zrzuty ekranu/filmy z trofeami
  2. Ile grałeś w daną grę?
  3. Zmień ustawienia kontrolera
  4. Wstępne ustawienia gry
  5. Połącz konsolę z aplikacją PlayStation
  6. Wyłącz wyskakujące powiadomienia
  7. Uzyskaj pomoc dotyczącą gry

Wyłącz zrzuty ekranu/filmy z trofeami

PlayStation 5 ma możliwość automatycznego przechwytywania zrzutów ekranu i filmów po odblokowaniu trofeum. Chociaż jest to miły akcent, może zająć on dużo miejsca na dysku i zaśmiecać waszą pamięć. Na szczęście możesz to wyłączyć. Po wejściu do menu „Ustawienia” znajdź „Przechwytywania i transmisje”, a następnie „Trofea”. Teraz możesz wyłączyć tę opcję.

Ile grałeś w daną grę?

Chcesz zobaczyć, ile godzin poświęciłeś danej grze? Jest to możliwe! Po prostu wybierz swojego awatara na ekranie głównym PS5, a gdy już tam będziesz, wybierz „Profil”, a następnie zakładkę „Gry”. Teraz obok każdej gry zobaczysz trofea oraz czas spędzony w grze.

Zmień ustawienia kontrolera

Przejdź do menu „Ustawienia”, a następnie do „Akcesoria” i „Kontrolery”. Tutaj możesz bawić się różnymi funkcjami, aż DualSense zostanie skonfigurowany idealnie dla Ciebie. Od wbudowanego głośnika, przez układ przycisków, aż po adaptacyjne triggery.

Wstępne ustawienia gry

Podobnie jak w przypadku powyższych ustawień DualSense, możesz dostosować ogólne ustawienia gry, aby zapewnić takie same wrażenia z każdego nowego tytułu. W nim możesz skorzystać z ustawień globalnych, które dostosują każdą grę do Twoich preferencji. Na przykład, jeśli wolisz odwrócić elementy sterujące lub użyć określonego ustawienia graficznego.

Do tego menu możesz przejść poprzez „Ustawienia” > „Zapisane dane” > „Ustawienia gry/aplikacji” > „Wstępne ustawienia gier”. To miły akcent, który, miejmy nadzieję, pozwoli Ci zaoszczędzić trochę czasu dzięki nowym wydaniom.

Połącz konsolę z aplikacją PlayStation

Nie wiem, co bym zrobił bez aplikacji na telefon PlayStation. Cóż, użyłbym kontrolera i włączyłbym PS5. Jednak dzięki aplikacji możesz uzyskać dostęp do wielu funkcji konsoli bez jej włączania, a nawet gdy jesteś poza domem. Aplikacja umożliwia dodawanie i usuwanie znajomych, przeglądanie najnowszych wiadomości, robienie zakupów w sklepie PSN, a nawet wybieranie gier do pobrania na konsolę.

Wyłącz wyskakujące powiadomienia

Wyskakujące powiadomienia mogą po pewnym czasie stać się nieco irytujące, zwłaszcza gdy Twoi znajomi logują się do PSN i wylogowują się z nich. Znajdź ustawienia główne i następnie przejdź do „Powiadomienia”, aby wybrać, w jaki sposób chcesz widzieć wyskakujące informacje, lub być może całkowicie je wyłączyć.

Uzyskaj pomoc dotyczącą gry

Funkcja wbudowana w wiele gier na PlayStation 5 to „Pomoc w grze”. Jest to wspaniała opcja oglądania filmów i obrazów prowadzących do wykonania określonych zadań w grze. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk PS na środku DualSense, a znajdziesz wybór kart indeksowych odpowiadających temu, gdzie jesteś w grze.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9

PlayStation QUIZ: Którym bohaterem z gier ekskluzywnych Sony jesteś?

Pytanie 1 z 10
Jaki jest twój preferowany styl walki w grach?