PS6

i

Autor: trendblog https://trendblog.net/web-stories/expected-features-of-playstation-6/

PlayStation

PlayStation 6 i nowy Xbox z ujawnioną datą premiery. Microsoft wskazuje na konkretny rok

2023-06-23 7:51

Coraz ciekawiej robi się podczas batalii sądowej pomiędzy Sony a Microsoftem. Obie firmy rozpoczęły wyciągać dotychczas zatajane informacje, które nieustannie wypływają zza drzwi budynku sądu. Tym razem amerykański gigant potwierdził, kiedy możemy spodziewać się nowej konsoli PlayStation 6 oraz Xbox.

Awantura o najpopularniejszego shootera trwa dalej i można powiedzieć, że dostarcza ona graczom wielu ciekawych informacji. Za sprawą przeanalizowania dokumentów sądowych przez redakcję IGN ze spawy Microsoft, Activision Blizzard oraz Federalnej Komisji Handlu, gracze dowiadują się bardzo ciekawych rzeczy. Amerykański gigant podczas rozprawy dokładnie omówił 10-letnią umowę, która odnosi się do dostarczania gry z serii Call of Duty na konsole PlayStation. To, jak widzimy, owocowało ujawnieniem większej ilości informacji na temat nowej generacji konsol.

Poznaliśmy datę PlayStation 6 i nowego Xboxa?

Microsoft zapewnia, że termin ten w każdym przypadku wykraczałby poza oczekiwany okres rozpoczęcia nowej generacji konsol (w 2028 roku). Tak więc Call of Duty zostanie wydane na kolejnych konsolach PlayStation, jeśli zostaną one wydane w okresie obowiązywania umowy. Umowa zapewni również, że gry konsolowe z serii Call of Duty będą oferowane na PlayStation na równi z Xboksem.

Reasumując, Microsoft twierdzi, że konsola Sony PlayStation 6 oraz nowy Xbox mają pojawić się na rynku w 2028 roku. Takie informacje nie muszą być wyssane z palca, ponieważ obaj producenci sprzętów wiedzą, jak długo trwają pracę nad nowymi generacjami konsol.

Ten niecodzienny spór, w którym jedna strona (Microsoft) walczy o wykup Activision Blizzard i w szczególności Call Of Duty, a druga kategorycznie protestuje (Sony), raczej szybko się nie zakończy. Walka ma nie toczyć się tylko o obawę względem ekskluzywności popularnego FPS-A, ale i ma uderzać w ochronę praw konsumenckich.

Wieczorny Express - Sławomir Mentzen cz. 2

Gdzie wybrać się na wakacje? Ten QUIZ pomoże Ci znaleźć odpowiedź na te pytanie!

Pytanie 1 z 5
Czy wolisz aktywnie spędzać czas, czy może preferujesz leniwy odpoczynek?
PS6

i

Autor: trendblog https://trendblog.net/web-stories/expected-features-of-playstation-6/ Link: https://trendblog.net/web-stories/expected-features-of-playstation-6/