Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pexels

Płatny Facebook w Polsce. Koniec z darmowym dostępem do mediów społecznościowych?

2023-07-06 10:21

Meta postanowiła wprowadzić opłaty za korzystanie z Facebooka. Wcześniej opłaty pojawiły się na Twitterze. Płatna wersja Facebooka właśnie oficjalnie trafiła do Polski. Sprawdźcie, ile wynoszą opłaty za korzystanie z mediów społecznościowych. Zamieszczamy cennik Twittera i Facebooka.

Spis treści

  1. Opłaty za social media – płatny Facebook i Twitter
  2. Płatny Facebook w Polsce - Meta Verified
  3. Ile wynoszą opłaty na Facebook?
  4. Płatny Twitter
  5. Ile kosztuje Twitter Blue?

Opłaty za social media – płatny Facebook i Twitter

Widoczne jeszcze jakiś czas temu hasło Facebooka, które pojawiało się w momencie rejestracji: „To jest (i zawsze będzie) darmowe!”, właśnie oficjalnie wylądowało w koszu. Obecnie widoczne hasło brzmi: „To szybkie i proste”. Płatna wersja Facebooka właśnie oficjalnie trafiła do Polski. Jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowy na świecie będzie pobierał miesięczne opłaty za korzystanie z konta.

Płatny Facebook w Polsce - Meta Verified

Opłaty pojawią się na Facebooku i Instagramie. Na razie na tych kanałach nie ma jeszcze limitów jak na Twitterze, opłata, która została wprowadzona, jest dobrowolna i daje ona użytkownikom dodatkowe bonusy. Meta Verified na Facebooku zapewni dodatkowy o znaczek przy profilu, większe zasięgi, zapewni lepszą ochronę konta I szybszą pomoc techniczną.

Ile wynoszą opłaty na Facebook?

Opłata z usługę Meta Verified ma wynosić 65 zł miesięcznie przy zakupie na komputerze, przez przeglądarkę, lub nawet 80 zł miesięcznie, jeśli zdecydujecie się na opłatę przez aplikację na Androidzie lub iOS (cena jest wyższa, ponieważ Google i Apple pobierają swoją prowizję).

Płatny Twitter

Jako pierwszy opłaty za korzystanie z mediów społecznościowych wprowadził Elon Musk na Twitterze. Wykupiony abonament Twitter Blue umożliwia użytkownikom m.in. zabezpieczenie podwójną weryfikacją, lepszą widoczność tweetów i mniejszy dzienny limit przeglądania usługi.

Ile kosztuje Twitter Blue?

Roczna subskrypcja Twitter Blue w Polsce kosztuje 114 dolarów. Za pośrednictwem aplikacji jest to 49 zł lub 514 zł rocznie, a w wersji przez przeglądarkę: 36 zł miesięcznie lub 31,25 zł (przy subskrypcji rocznej + VAT).

e-Polska rewolucja cyfrowa. Sztuczna inteligencja i nowe technologie. Jaka czeka nas przyszłość

QUIZ Sprawdź, czy pamiętasz najsłynniejsze gry z lat 80. i 90.

Pytanie 1 z 11
Jak nazywa się brat Mario?