Google AI / Apple Intelligence

i

Autor: Google / Apple

Google

Pixel 8 otrzyma zastrzyk nowych funkcji sztucznej inteligencji. Zapomnisz o Apple Intelligence

2024-06-12 9:46

Apple podczas WWDC ogłosiło kilka ważnych wiadomości w zakresie sztucznej inteligencji zaraz po Google I/O. Ci drudzy jak widać, nie chcieli być dłużni i zapowiedzieli aktualizacje kilku cenionych funkcji AI dla telefonów Pixel – a także wprowadzenie kilku nowych.

Google odpowiada na Apple Intelligence

Według Google nowe funkcje sztucznej inteligencji dla telefonów Pixel mają przede wszystkim na celu zwiększenie produktywności, a większość z nich jest już dostępna. Jednak zegarki Pixel również otrzymają szereg dużych ulepszeń, w tym dość istotną funkcję bezpieczeństwa zarówno dla kierowców, jak i rowerzystów.

Czytaj też: Pixel 8 „najinteligentniejszym telefonem”. Dlaczego każdy fan sztucznej inteligencji powinien go mieć?

Największą wiadomością jest fakt, że Gemini Nano pojawi się na Pixelach 8 i Pixelach 8a jako opcja programistyczna. To okrojona wersja sztucznej inteligencji Gemini firmy Google, zaprojektowana do działania na tego typu urządzeniach bez przesyłania danych do chmury. Podobnie jak wcześniej Pixel 8 Pro, Gemini Nano będzie obsługiwać funkcję podsumowania w rejestratorze i inteligentną odpowiedź w Gboard.

Google odblokowuje także obsługę Display Port, umożliwiając właścicielom telefonów Pixel wyświetlanie treści na dodatkowym wyświetlaczu za pomocą kabla USB-C. Google dodaje także funkcję wyszukiwania wstecznego numeru telefonu, dzięki której możesz dowiedzieć się, kto do Ciebie dzwoni bezpośrednio z aplikacji na telefonie.

Aparaty Pixel również skorzystają na ulepszonym wyborze kadru HDR+, automatycznie identyfikującym najlepszy moment po jednym naciśnięciu migawki, co ma zagwarantować „doskonałe zdjęcia za każdym razem”.

Google wreszcie aktualizuje nową aplikację Znajdź moje urządzenie, aby umożliwić użytkownikom zlokalizowanie dowolnego urządzenia Pixel 8 lub Pixel 8 Pro, kiedy nie są one włączone.

Pixel Watch z ważną funkcją dla rowerzystów i nie tylko

Jedną z najważniejszych rzeczy w Pixel Watch 2 jest wykrywanie wypadków samochodowych i upadków na rowerze. Funkcja ta doczeka się teraz technicznego rozwinięcia. Nowością będzie udoskonalenie funkcji tak, ​​aby lepiej wykrywała upadek z pojazdu dwukołowego.

Aplikacja Google Home w systemie Wear OS 3 będzie także oferować bardziej płynną obsługę Google Home. Oznacza to, że teraz będziesz mógł lepiej kontrolować inteligentne gadżety w swoim domu.

Technologiczny Przeglad Tygodnia 31.05

Facebook QUIZ: Jak dobrze znasz platformę społecznościową?

Pytanie 1 z 13
Kiedy powstał Facebook?