Switch

i

Autor: Nintendo

Nintendo

Nintendo Switch 2 odkrywa karty! Znamy miesiąc premiery w 2024 r.

2024-01-12 7:51

Rok 2023 był przepełniony spekulacjami o następcy podstarzałego Nintendo Switch. Teraz, moment po wejściu w 2024 dowiadujemy się nie tylko o cenie, specyfikacji, ale też konkretnej dacie premiery Switch'a 2, która wyciekła przypadkiem, za sprawą pokazu Ai Shark.

Zapowiedziany w komunikacie prasowym i po raz pierwszy dostrzeżony przez Digital Trends, Ai Shark ujawniło, że wskrzesza markę GameShark — jest to oprogramowaniem oparte na sztucznej inteligencji, którego zadaniem jest pomaganie „jednostkom w ulepszaniu rozgrywki w miarę upływu czasu”. Ten powinien zostać ponownie wypuszczona na rynek we wrześniu 2024 r. Według firmy okno premiery „planowane jest zbiegać się z premierą Nintendo Switch 2”.

Czytaj też: Nintendo Switch 2 w cenie PS5. Wyciek specyfikacji nie zwala z nóg

Nintendo Switch 2 z konkretną datą premiery?

AI Shark ma być dostępny na premierę Nintendo Switcha 2, czyli według tych informacji, debiut urządzenia ma odbyć się we wrześniu 2024 r. Do sprawy wtrącił się również ceniony insider, Jason Schreier, który poinformował, że rzecznik Ai Shark jedynie zgadywał datę premiery następnej konsoli Nintendo, chociaż osobiście, nie chcę mi się wierzyć w takie tłumaczenie.

Czytaj też: Nintendo Switch 2 to ściema? Planowana rewolucja w 2024 r. to niewielkie poprawki i wyższa cena

Nintendo nawet technicznie jeszcze nie ujawniło następcy Switcha. Zebraliśmy wiele szczegółów na temat nowej konsoli, która według przewidywań analityków pojawi się w tym roku, a także była obecna za zamkniętymi drzwiami na zeszłorocznej edycji Gamescom. Wiemy również, że Nintendo poinformowało Activision o pracach nad następcą Switcha pod koniec 2022 roku.

Czytaj też: Nintendo Switch 2 — Data premiery, cena i specyfikacje. Wszystkie informacje o nowej konsoli.

Adam Małysz o turnieju w Polsce i formie polskich skoczków

QUIZ dla prawdziwych fanów Nintendo! Jak dobrze znasz konsole japońskiego giganta?

Pytanie 1 z 12
Jakie jest przybliżone tłumaczenie słowa „Nintendo”?