Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Porady

Jakie aplikacje są potrzebne w telefonie? Sprawdź, co warto zainstalować

2023-08-21 11:23

Zastanawiacie się jakie aplikacje są potrzebne w telefonie? Oczywiście każdy z nas ma swoje preferencje, natomiast warto pamiętać o kilku bardzo przydatnych aplikacjach, które warto mieć na swoim telefonie. Sprawdźcie jakie aplikacje warto zainstalować na swoim smartfonie.

Jakie aplikacje są potrzebne w telefonie?

Wśród aplikacji, które warto zainstalować na swoim telefonie, znajdziecie bardzo przydatne aplikacje pogodowe i bankowe, a również apki, które mogą okazać się przydatne podczas nużącego lotu samolotem. Na liście nie znajdziecie wielu popularnych aplikacji takich jak TikTok, bo bardzo często nazywane są “pożeraczami czasu”, w naszym zestawieniu skupimy się na praktycznym zastosowaniu smartfonów. Przed wami najbardziej przydatne aplikacje mobilne na smartfona!

 • Dokumenty na telefonie - mObywatel to wydana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów darmowa aplikacja zapewnia mobilny dostęp do najważniejszych dokumentów, na przykład mPrawa jazdy lub mDowodu.
 • Aplikacja z mapą - Mapy Google to chyba najwygodniejszy sposób na znalezienie szukanego adresu lub trasy dojazdu.
 • Płatność telefonem – aplikacja Blik pozwala na płatność telefonem, jest prosta w obsłudze I bardzo wygodna, zwłaszcza jeśli zapomniało się portfela.
 • Aplikacja bankowa – niezależnie od tego, w jakim banku masz konto, warto rozważyć zainstalowanie tego typu aplikacji w telefonie. To najłatwiejszy sposób na kontrolowanie swoich wydatków i szybki kontakt z bankiem.
 • Aplikacje przewoźników — np. Uber, Bolt. Niezależnie od tego, którą korporację wolicie, warto mieć zainstalowaną tego typu aplikacje na swojej komórce. Dzięki nim zamówienie taksówki, jedzenia czy wynajęcie hulajnogi będzie dziecinnie proste.
 • Aplikacja pogodowa – to absolutna podstawa, bardzo popularnymi aplikacjami pogodowymi jest AccuWeather i 1Weather.
 • Kalendarz – nie wszystko da się zapamiętać i właśnie dlatego warto mieć na komórce dobry kalendarz – najczęściej użytkownicy korzystają z Kalendarza Google.
 • Social media – (Facebook, X, Instagram) – nie każdy musi je mieć na komórce, ale osoby, które prowadzą swoją stronę lub fanpage w social mediach powinny mieć te aplikacje na telefonie.
 • KomunikatoryMessenger, to aplikacja, która przyda się do kontaktów, zwłaszcza jeżeli korzystasz na co dzień z wyżej wymienionego Facebooka. WhatsApp to również bardzo popularny komunikator, który pod wieloma względami jest wygodniejszy od klasycznych SMS-ów.
 • Aplikacje muzyczne – aplikacje muzyczne do pobierania i słuchania muzyki na telefon przydadzą się podczas długiej podróży. Najczęściej polecane to Spotify, Tidal i YouTube Music.
 • Audiobook na telefonie – jeśli nie masz czasu na czytanie, to spodobają ci się aplikacje, które zapewniają dostęp do audiobooków takie jak Storytel czy Audioteka.
 • Rezerwacje hoteli – jeśli dużo podróżujesz albo planujesz spontaniczny urlop, to zdecydowanie spodoba ci się aplikacja Booking.com, w której szybko dokonasz rezerwacji w wybranym hotelu.
 • Aplikacje do spotkań biznesowych – jeśli pracujesz zdalnie i czeka cię spotkanie służbowe, to zdecydowanie powinieneś zainstalować na komórce aplikację np. Microsoft Teams, ZOOM lub Google Meet.

Co pamiętasz z lat 90.? Sprawdź swoją wiedzę w quizie!

Pytanie 1 z 10
1. W latach 90. popularna była pierwsza przenośna konsola do gier, która mieściła się w rękach. Można na niej było grać w Tetris czy Super Mario Land. Mowa o:
Aplikacje na telefon, które musi mieć każdy influencer