Aplikacje na wakacje 2024. Koniecznie ściągnij je na telefon przed wyjazdem!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Smartfony

Aplikacje na wakacje 2024. Koniecznie ściągnij je na telefon przed wyjazdem!

Wyjazd na wakacje wymaga zazwyczaj dużo planowania. Jeśli jedziecie w nowe miejsce lub do innego kraju lub gdy po prostu popsuje się pogoda, warto mieć na swoim telefonie przydatne aplikacje, które pomogą na wakacjach. Sprawdźcie, jakie aplikacje na wakacje warto mieć na komórce wybierając się na letni wypoczynek.

Zanim wyruszysz w podróż, przejrzyj naszą listę kilku przydatnych aplikacji na wakacje. Ich instalacja na telefonie zajmie kilka minut, a dzięki nim nie zaskoczą Cię żadne nieprzewidziane okoliczności w trakcie wypoczynku.Jeśli jedziecie na wakacje za granicą, to powinniście rozważyć instalację aplikacji, które ułatwią wam wypoczynek. Oczywiście aplikacja z aktualną prognozą pogody to podstawa, ale jest również wiele innych przydatnych aplikacji na komórkę, które warto mieć na telefonie podczas odpoczynku.

Aplikacje na wakacje 2024, które warto mieć na wakacjach na komórce

  1. Tłumacz Google – To bardzo praktyczne rozwiązanie, bo nie w każdym miejscu spotkamy osobę, która mówi w języku, który znamy. Właśnie na takie okazje przyda nam się aplikacja, która przetłumaczy, co chcemy powiedzieć np. w szpitalu.
  2. Aplikacja płatnicza z kartą wielowalutową – kolejną przydatną aplikacją może być apka, dzięki której unikniemy biegania po kantorach. Najpopularniejsze aplikacje umożliwiające dokonywanie płatności za granicą lub w zagranicznych sklepach internetowych bez konieczności zapłaty prowizji za przewalutowanie to: Revolut, Cinkciarz.pl.
  3. Tripadvisor – to aplikacja dla osób, które szukają rekomendacji ciekawych miejsc, dobrych restauracji czy hoteli. Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji tego typu.
  4. Aplikacja Polak za granicą – to rządowa aplikacja (wcześniej: iPolak). Jest to przydatne źródło wiedzy o tym, czy podróże do danego kraju są aktualnie bezpieczne i jak skontaktować się z najbliższą placówką dyplomatyczną, czy konsulem.
  5. Going Abroad - Jeśli jedziecie na wakacje samochodem, to z pewnością docenicie tę aplikację. Przepisy ruchu drogowego w różnych krajach mogą być inne. Zanim wjedziesz na ulice innego kraju poznaj różnice w przepisach drogowych za granicą, ta aplikacja Ci w tym pomoże.
  6. Booking.com – jeśli planujesz odwiedzić kilka miejsc, to ta aplikacja bardzo ci w tym pomoże. Konto na platformie rezerwacyjnej Booking pozwoli Ci sprawnie zarządzać rezerwacjami noclegów w lokalnych hotelach.
  7. PackKing – to bardzo przydatna aplikacja dla zapominalskich. W tej aplikacji nie tylko skonfigurujesz własną listę rzeczy do zabrania na wyjazd, ale możesz też skorzystać z gotowych wzorów list na kemping, czy nad morze.
  8. Storytel – ta popularna aplikacja przyda się, jeśli planujecie długą podróż pociągiem lub samolotem. Ściągnięte na komórkę e-booki można przesłuchać na słuchawkach nawet bez dostępu do internetu.
Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

Polacy kochają wakacje w tym kraju. Sprawdź, ile wiesz na temat Hiszpanii [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Jakiej waluty używa się w Hiszpanii?