E-mail

i

Autor: Canva

Technologie

Jak usunąć wysłany e-mail? Wiemy, jak go usunąć

2024-07-03 19:31

Aktualnie pisanie e-maili stało się bardzo popularne, szczególnie w formie biznesowej. Dlatego do nich przykładamy szczególną uwagę, aby pisownia, treść oraz przejrzystość była jak najlepiej zrozumiała dla odbiorcy. Problem pojawia się wtedy, kiedy przypadkowo wyślemy maila, którego nie chcieliśmy wysyłać. Spokojnie, można to cofnąć w takich pocztach elektronicznych jak, Gmail, czy Outlook.

Jak wiemy, podczas pisania e-mailów często nie ma miejsca na błędy. Ta metoda całkowicie różni się od popularnych czatów na portalach społecznościowych, w których za sprawą jednego kliknięcia możemy cofnąć wiadomość. Niezależnie, czy piszemy maila w celach prywatnych, czy zawodowych, nie chcielibyśmy, żeby niedokończona wiadomość, z wyraźnym błędem lub niechcianą treścią trafiła do innej osoby. Spokojnie, błędy się zdarzają, a niektóre poczty elektroniczne umożliwiają cofnięcie wysłanej wiadomości. Pod spodem krok po kroku wyjaśnimy jak tego dokonać.

Gmail

i

Autor: Gmail

Gmail - jak cofnąć wysłanego maila?

Gmail to aktualnie jedna z najpopularniejszych skrzynek pocztowych dostępnych w internecie. Łączy ona ze sobą wiele możliwości oraz dla wielu korzystających z Google Chrome jest zwyczajnie oczywistym wyborem. Cofnięcie wiadomości na Gmailu jest prostsze, niż wam się może wydawać, jednak jest ono czasową funkcją.

Gdy przypadkowo wciśniemy przycisk, "wyślij" maila, ukaże się naszym oczom opcja jego cofnięcia. Wtedy wystarczy jedynie wcisnąć przycisk "cofnij" i wiadomość nie zostanie dostarczona do adresata. Edytowanie tej czynności jest jednak objęte czasem od 5 do 30 sekund. Te możecie dobrowolnie dostosować w ustawieniach Gmaila.

Outlook

i

Autor: Outlook

Outlook - jak cofnąć wysłanego maila?

Skrzynka pocztowa Outlook również posiada opcję cofnięcia wiadomości. Wystarczy wybrać wysłaną przez nas wiadomość, którą znajdziecie w folderze "Elementy wysłane". Następnie spójrzcie na kartę Wiadomości i znajdującą się tam grupę "Akcje". Po wybraniu segmentu "inne" waszym oczom ukaże się parę możliwości, jedną z nich będzie "Odwołaj tę wiadomość".

Warto jednak zaznaczyć, że i tutaj opcja cofnięcia maila jest ograniczona czasowo. Pamiętajcie, aby jak najszybciej tego dokonać, ponieważ gdy odbiorca otworzy wiadomość, to wtedy opcja odwołania wiadomości nie będzie dostępna. Outlook również oferuje wiele wersji swojej poczty, więc "Akcje" różnią się w zależności od posiadanej wersji.

Świętokrzyskie. Eska Summer City - Park Rozrywki i Miniatur w Krajnie

Który Wiedźmin był najlepszy?

Pytanie 1 z 5
Który z aktorów ma głos, najlepiej pasujący do Geralta?