Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Gadżety

Jak przetrwać upały? Te gadżety ci w tym pomogą!

2023-08-16 12:15

Kolejna fala tropikalnych upałów dotarła do Polski. Na szczęście na rynku znaleźć można kilka przydatnych gadżetów, które pomogą przetrwać wysokie temperatury. Sprawdźcie, jakie przedmioty warto mieć przy sobie podczas upałów.

Jak ochłodzić się latem?

W trakcie upałów warto pamiętać nie tylko o odpowiednim nawodnieniu (ok. 2 l. wody dziennie), czapce i kremie z filtrem. Przebywanie przez długi czas w gorących pomieszczeniach, czy na słońcu może nam bardzo zaszkodzić, dlatego warto mieć ze sobą kilka ciekawych urządzeń, które pomogą szybko ochłodzić się latem.

Gadżety, które przydadzą się podczas upałów

  • Opaska chłodząca

Najszybszą ulgę podczas upałów w sytuacji, kiedy nie możecie wejść do wody lub pod prysznic jest schładzanie konkretnych części ciała. Bardzo przydatna jest opaska chłodząca z hydrożelowym wkładem, którą można zamrozić w lodówce. Tego typu okłady stosowane są zazwyczaj do schładzania urazów i stłuczeń, ale mogą również bardzo pomóc w trakcie upałów. Jeśli chcecie się szybko ochłodzić, to przyłóżcie taką opaskę na kark, okolice szyi i nadgarstki.

  • Klimatyzatory na szyję

Dla fanów nowinek technicznych polecamy klimatyzatory na szyję. Te niewielkie urządzenia rozmiarami i wyglądem przypominają nieco słuchawki. Zamontowane w nich wiatraczki chłodzą szyję, przynosząc ulgę w trakcie upałów. Na rynku dostępnych jest wiele wersji tego gadżetu w różnych przedziałach cenowych.

  • Butelka chłodząca

Picie wody z nagrzanej plastikowej butelki to żadna przyjemność. W trakcie upałów warto jest mieć przy sobie butelki chłodzące do wody. Jest wiele rodzajów butelek chłodzących, niektóre modele mają specjalne wkłady chłodzące, inne wykonane są z materiałów, które powodują, że woda w środku pozostaje przez długi czas chłodna i orzeźwiająca.

  • Ręcznik chłodzący

Na rynku dostępne są również chłodzące ręczniki. Zazwyczaj są one pakowane w niewielkie, praktyczne pojemniki. Wystarczy je namoczyć w wodzie, wycisnąć i energicznie strzepnąć. Tego rodzaju ręczniki pozostają dłużej chłodne niż normalne, ponieważ wolniej absorbują temperaturę z otoczenia.

  • Mini wentylator przenośny na USB

Chyba najpopularniejszym urządzeniem, które może nam przynieść ulgę podczas upałów małe, przenośne wiatraczki na USB. Taki mały wentylator jest ciekawą alternatywą, dla osób pracujących w pomieszczeniach bez klimatyzacji.

  • Nawilżacz powietrza

Bardzo dobrym sposobem na ochłodzenie powietrza w pomieszczeniu jest włączenie nawilżacza powietrza. Nawilżenie powietrza w pomieszczeniach nie tylko obniżają stężenie zanieczyszczeń, ale również zapewniają obniżenie temperatury i dużą ulgę podczas upałów.