Jak i czym czyścić ekran telewizora? Robisz to źle!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ciekawostki

Jak i czym czyścić ekran telewizora? Robisz to źle!

2024-03-27 13:51

Na płaskich telewizorach często pozostaje nie tylko osadzający się kurz. Bywa również, że pojawią się tłuste plamy od palców, które nie tak łatwo jest już usunąć. Powszechnie używa się w takich sytuacjach płynu do mycia szyb lub mebli. To jednak sporty błąd! Jak i czym czyścić ekran telewizora? Doradzamy.

Czyszczenie telewizora, laptopa lub innego sprzętu elektronicznego nie jest tak proste, jak może nam się wydawać. Oczywiście musimy o niego zadbać, jednak bezpośrednie pryskanie na ekran nie jest odpowiednim rozwiązaniem. Ponadto, wiele popularnych płynów po prostu nie nadaje się do konserwacji naszego sprzętu. To, co świetnie sprawdza się w przypadku naszych mebli lub okien, może okazać się złym wyborem, jeśli musimy zadbać o usunięcie kurzu i odcisków z telewizora. Jak poprawnie zatem czyścić jego ekran? Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że robi to źle.

Zobacz też: Xbox przełamie bariery między graczami a twórcami. Steam na konsoli Microsoft to dopiero początek

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

Jak i czym czyścić ekran telewizora? Robisz to źle!

Ekran telewizora powinniśmy czyścić miękka ściereczka z mikrofibry. Stosować należy wyłącznie dedykowane preparaty lub wodę destylowaną! Należy uważać również z używaniem ręczników papierowych, które świetnie sprawdzają się przy oknach lub innych powierzaniach płaskich, jednak mogą nie nadawać się do czyszczenia naszego telewizora. Ich główną wadą jest fakt, że mogą pozostawiać pył.

QUIZ z Informatyki. Pamiętasz coś jeszcze ze szkoły? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Skrót WWW oznacza: