App Store iPhone

i

Autor: Apple

Apple

iPhone zamieniony w PS1. Teraz to możliwe! Twoje przenośne urządzenie do gier Retro

2024-05-30 16:04

Emulacja cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie na urządzeniach Apple. Z miesiąca na miesiąc widzimy coraz więcej emulatorów pojawiających się zarówno na iPhone'ach, jak i iPadach. Najnowszym na liście jest emulator Gamma, który umożliwia granie w różne gry z retro konsol PlayStation.

iPhone niczym PlayStation 1

Emulator Gamma, dostępny na iOS w App Store, działa bardzo podobnie do innych tego typu aplikacji. Otrzymujesz pełny interfejs, dzięki czemu możesz mieć pewność, że elementy sterujące zostaną dostosowane zgodnie z Twoimi preferencjami, a nawet uzyskasz opcje takie jak obsługa kontrolerów Bluetooth i klawiatur przewodowych. W skrócie, jeśli chcesz cieszyć się klasycznymi grami PS1 na swoim iPhonie lub iPadzie, ten emulator będzie idealny.

Czytaj też: Nintendo Switch płonie! Test ekstremalnego podkręcenia konsoli pokazuje gry w 60 FPS

Jeśli planujesz sprawdzić gry z PS1 na emulatorze Gamma, kolejną świetną wiadomością będzie fakt, że obsługuje on zarówno Dysk Google, jak i Dropbox; umożliwi to utworzenie kopii zapasowej obrazów dysków i zapisanie postępu.

Jeśli jesteś fanem ery PS1, ten emulator z pewnością przypadnie ci do gustu. Możliwość emulowania ulubionych gier na telefonie i tablecie to zdecydowanie właściwy sposób, a biorąc pod uwagę możliwości korzystania z kontrolerów, masz w kieszeni pełnoprawne urządzenie do gier retro. Nie mogę się doczekać, dokąd zmierza scena emulacji telefonów, i nie mogę się doczekać dnia, w którym otrzymamy także emulatory PS2.

Technologiczny Przegląd Tygodnia - odc. 6

QUIZ. PlayStation, Nintendo, Xbox. Co wiesz o grach wideo?

Pytanie 1 z 15
Która konsola pojawiła się na rynku pierwsza? Sega Saturn czy Sony PlayStation (PSX)? Chodzi o premierę japońską.