Ładowanie iPhone

i

Autor: Canva / Apple

Apple

iPhone 15 ze znacznie dłuższą żywotnością baterii. Wszystko dzięki iOS 18

2024-06-12 15:45

Chociaż iOS 18 wprowadza do iPhone'ów wiele ekscytujących nowych funkcji, niektóre z nich mogą zostać pominięte. Jedną z takich funkcji jest aktualizacja ładowania baterii, która sprawia, że będzie ona bardziej konfigurowalna.

Apple zadba o kondycję baterii za sprawą tej funkcji w iOS 18

Obecnie wszystkie cztery modele iPhone'a 15 mają ustawienie limitu ładowania. Ta funkcja zapobiega ładowaniu telefonów powyżej 80%, gdy są one włączone. Potencjalnie może to wydłużyć żywotność baterii poprzez skrócenie czasu jej pełnego naładowania. Jak zauważył MacRumors, w systemie iOS 18 Apple dodaje trzy inne wartości procentowe, które można ustawić; 85%, 90% i 95%.

Czytaj też: Elon Musk oskarżony o molestowanie seksualne. Prosił pracownice SpaceX o „zrobienie mu dziecka”

Tą funkcję, kiedy pojawi się iOS 18, znajdziesz w aplikacji Ustawienia. Przejdź do opcji Bateria – ładowanie. Powinna to być pierwsza rzecz, którą zobaczysz po kliknięciu ładowania.

W obecnej postaci ta funkcja jest dostępna tylko w modelach iPhone'a 15. Być może po oficjalnej premierze iOS 18 starsze urządzenia uzyskają dostęp do narzędzia. Publiczna wersja beta zostanie udostępniona w lipcu tego roku.

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?
Listen on Spreaker.