Elon Musk / Space X

i

Autor: X / SpaceX

Elon Musk oskarżony o molestowanie seksualne. Prosił pracownice SpaceX o „zrobienie mu dziecka”

2024-06-12 14:46

Jak czytamy w raporcie Wall Street Journal, redakcja zarzuca Elonowi Muskowi niewłaściwe postępowanie na tle seksualnym wobec kobiet pracujących w SpaceX, cytując liczne relacje na temat rzekomego niewłaściwego zachowania Muska.

Elon Musk z poważnymi oskarżeniami

Według „The Wall Street JournalElon Musk miał mieć stosunki seksualne z byłą stażystką SpaceX, którą później zatrudnił w swoim zespole kierowniczym. „Ona i Musk poznali się wiele lat wcześniej podczas jej stażu, gdy ona była jeszcze na studiach. Zwróciła się do niego z pomysłami na ulepszenie SpaceX. Jej pomoc doprowadziła do randki, która zakończyła się pocałunkiem, a w końcu czymś więcej” – podano w publikacji.

Czytaj też: Elon Musk ostro o Apple Intelligence. CEO X wytyka problemy!

Stażystka, która nie została wymieniona w raporcie jest rzekomo jedną z wielu pracownic SpaceX, którym Musk poświęcał niezwykłą uwagę. Jak czytamy dalej, w 2016 roku stewardessa SpaceX zarzuciła ​​Muskowi, że ten obnażył się przed nią i zaproponował, że kupi jej konia, jeśli będzie wykonywała z nim czynności seksualne.

Inna pracownica, która opuściła SpaceX w 2013 r. stwierdziła, że ​​Elon Musk poprosił ją, aby „urodziła jego dzieci”. The Wall Street Journal doniósł dalej, że „czwarta kobieta utrzymywała miesięczny związek seksualny z Muskiem w 2014 r., bezpośrednio mu podlegając”. Związek zakończył się na negatywnych warunkach, co doprowadziło do wymiany oskarżeń i winy za pośrednictwem SMS-ów i e-maili, gdy opuściła firmę.

Elon Musk nie odpowiedział na prośbę „The Journal” o komentarz. Gwynne Shotwell, prezes i dyrektor operacyjny SpaceX, stwierdziła, że ​​doniesienia dziennika przedstawiają całkowicie mylącą narrację”. Shotwell powiedziała: „Nadal jestem zdumiona tym, co ta niezwykła grupa ludzi osiąga każdego dnia, nawet pośród wszystkich sił działających przeciwko nam. A Elon jest jednym z najlepszych ludzi, jakich znam”.

To nie pierwszy przypadek zarzutów o niewłaściwe zachowanie na tle seksualnym w SpaceX. Grupa byłych pracowników stwierdziła w skardze dotyczącej praw obywatelskich złożonej w lutym 2024 r., że dyskryminacja, wulgarny humor seksualny i molestowanie są na porządku dziennym wśród menedżerów SpaceX.

Technologiczny Przeglad Tygodnia 31.05

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?