iPad Air 6

i

Autor: apple

Apple

iPad Air 6 2024 — Wszystko, co wiemy! DATA PREMIERY, CENA i SPECYFIKACJA

2024-07-08 7:25

Premiera nowego tableta firmy Apple, iPada Air 6 może nastąpić wcześniej, niż nam się wszystkim wcześniej wydawało. Dlatego zebraliśmy doniesienia, plotki i nowości, które prawdopodobnie ujrzymy w najnowszym sprzęcie giganta z Cupertino.

Spis treści

  1. iPad Air 6: data premiery
  2. iPad Air 6: cena
  3. iPad Air 6: specyfikacja i desing

iPad Air 6: data premiery

Apple nie potwierdziło jeszcze daty premiery iPada Air 6, ale ogłoszenie ma nastąpić pod koniec marca. Niedawny raport MacRumors dodatkowo wspomniał o premierze iPada Air, twierdząc, że Apple niedawno zaktualizowało swój wewnętrzny dokument „Niepublikowane produkty”, prawdopodobnie w ramach przygotowań do nadchodzącego wydarzenia. Dokładny dzień nie jest jednak znany.

Czytaj też: iPhone 15 lub Galaxy S24 potrzebuje szybkiej i taniej ładowarki? Teraz kupisz ją w IKEI!

iPad Air 6: cena

Cena nadchodzącego iPada Air 6 wciąż nie jest znana. Oczekuje się, że co najmniej jeden z dwóch modeli będzie kosztować tyle samo, co iPad Air 5. Dla porównania, ten zaczynał się od 599 dolarów. Plotki głoszą, że iPad Air z dużym ekranem może kosztować nieco więcej.

iPad Air 6: specyfikacja i desing

iPad Air jest dostępny z jednym ekranem o przekątnej 11 cali, natomiast modele iPada Pro są oferowane z ekranem o przekątnej 11 lub 13 cali. Apple może to jednak zmienić wraz z nadchodzącym iPadem Air 6. Według Ming-Chi Kuo, Apple wprowadzi w tym roku także nowy 13-calowy model iPada Air.

Apple ma zaoferować iPadowi Air 6 nowy chipset M2. Istnieje solidna różnica w wydajności między chipami M1 i M2. Procesor M2 jest o 18% szybszy.

Raport 91Mobiles ujawnił, że wygląd nadchodzącego 12,9-calowego modelu iPada Air firmy Apple będzie nieco inny. Ogólny wygląd jest bardzo podobny do projektu „iPada Air” stosowanego w modelach czwartej i piątej generacji, ale został powiększony, aby pomieścić większy wyświetlacz.

Wyjątkową zmianą jest konfiguracja tylnego aparatu, który teraz wystaje z tyłu i ma dłuższą konstrukcję w kształcie pigułki. Z przodu nowy iPad Air ma wygląd podobny do obecnego iPada Pro 12,9 cala, ale z grubszymi ramkami wokół wyświetlacza.

Oba modele iPada Air mają nadal korzystać z paneli LCD. Apple rezerwuje wyświetlacze OLED dla iPadów Pro, a wyświetlacze mini-LED z aktualnej oferty iPadów Pro prawdopodobnie podniosłyby cenę, dlatego firma może chcieć ich unikać.

Apple ma także wyposażyć iPady w nowszą technologię Wi-Fi 6 (lub nawet 6E) i Bluetooth 5.3. Mark Gurman ujawnił w swoim biuletynie 10 marca, że Apple przygotowuje dedykowaną lub wyspecjalizowaną wersję iPadOS 17.4 dla nadchodzących modeli iPada Pro.

Jaki prezent dla fana Apple? Gadżety do iPhone, iPad, Macbook i wiele więcej!

QUIZ dla prawdziwych fanów Apple! Jak dobrze znasz swojego IPhona?

Pytanie 1 z 19
Który z tych cytatów Steve'a Jobsa na temat innowacji jest prawdziwy?