GPT-4o

i

Autor: OpenAI

Technologia

GPT-4o — Przełomowy asystent głosowy ChatGPT! Wszystko, co wiemy o sztucznej inteligencji OpenAI

2024-05-14 8:05

Podczas wydarzenia, które odbyło się 13.05.2024, Muri Murati, dyrektor techniczny OpenAI, ogłosił GPT-4o, model dostępny dla wszystkich użytkowników ChatGPT, także tych korzystających z wersji darmowej. Oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć.

Spis treści

  1. ChatGPT. Co nowego w GPT-4o?
  2. Jak działa GPT-4o?
  3. Co oznacza multimodalność?
  4. Kiedy będzie dostępny?

ChatGPT. Co nowego w GPT-4o?

Wśród najważniejszych nowych funkcji GPT-4o, znalazło się natychmiastowe tłumaczenie języków. Użytkownicy mogą poprosić model o przetłumaczenie rozmów w czasie rzeczywistym, ułatwiając komunikację między użytkownikami. Dodatkowo model ten może analizować obrazy. Pokaż mu zdjęcie lub zrzut ekranu i uzyskaj szczegółowe informacje na jego temat, od identyfikacji modeli samochodów po wykrycie błędów w programowaniu kodów.

  • Interakcja głosowa: użytkownicy będą mogli rozmawiać za pomocą ChatGPT, używając wyłącznie głosu, otrzymując odpowiedzi dźwiękowe w czasie reakcji zbliżonym do ludzkiego.
  • Analiza obrazu i wideo: GPT-4o jest w stanie przetwarzać i utrzymywać rozmowy na temat treści wizualnych udostępnianych przez użytkowników.
  • Bezpłatnie dla wszystkich: w przeciwieństwie do GPT-4, ta nowa wersja będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników, zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach.
  • Nowe aplikacje: OpenAI uruchomiło nową, specjalną aplikację na komputery Mac i PC, oprócz istniejących na iOS i Androida.

Jak działa GPT-4o?

GPT-4o utrzymuje podstawowe funkcje ChatGPT, odpowiadając na pytania i prośby użytkowników, ale teraz także za pośrednictwem głosu. Podczas prezentacji pokazano, jak sztuczna inteligencja może opowiadać historie, dostosowywać się do żądań użytkowników, a nawet zmieniać ton głosu.

Co oznacza multimodalność?

Multimodalność pozwala użytkownikom na interakcję z ChatGPT w bardziej naturalny i wszechstronny sposób, czy to za pomocą tekstu, głosu czy obrazów. Otwiera to szereg możliwości jego wykorzystania w różnych obszarach, od edukacji po rozrywkę.

Kiedy będzie dostępny?

Model GPT-4o będzie dostępny dla wszystkich użytkowników ChatGPT, także tych korzystających z wersji darmowej. Demokratyzuje to dostęp do najnowszej technologii sztucznej inteligencji, umożliwiając większej liczbie osób i firm korzystanie z tych zaawansowanych możliwości.

Sztuczna inteligencja. Jest się czego bać? | CO NAS CZEKA #2 - Miłosz Horodyski

Pasujesz bardziej do świata Wiedźmina, czy Cyberpunka 2077? Ten QUIZ to sprawdzi!

Pytanie 1 z 9
W jakim miejscu mieszkasz?