PS5 Slim

i

Autor: Gameranx https://www.youtube.com/watch?v=Rdydq-dsM_E

PlayStation 5

Czy warto kupić PS5 Slim w 2024 roku? Nowa konsola Sony ma kilka asów w rękawie

2024-06-16 18:28

Ostatnie dostarczone nam przecieki wskazują na to, iż Sony szykuje dla graczy sporą niespodziankę w postaci nowej wersji konsoli. O tym informował nas, chociażby Microsoft podczas przesłuchiwań w sprawie przejęcia Activision-Blizzard, ale i również różne inne źródła wskazujące na to, że PlayStation 5 Slim jest bliżej niż dalej. Specjalnie dla was zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące nowego sprzętu japońskiego giganta.

Spis treści

  1. PS5 Slim — zmiany: odłączany napęd oraz nowa obudowa
  2. PS5 Slim — cena
  3. PS5 Slim — będzie mocniejsza od zwykłej wersji?
  4. PS5 Slim — kiedy premiera?

Bez wątpienia nowa konsola Sony grzeje nie tylko fanów stojących po niebieskiej stronie obozu, ale i wszystkich zaciekawionych technologią, ponieważ nieustannie pojawia się pytanie - co teraz wymyśli Japoński gigant. Aktualnie wiele plotek wskazuje, że pracę nad PS5 Slim nieustannie trwają i premierę nowego wariantu konsoli Sony powinniśmy zobaczyć jeszcze w 2023 roku. Firma zainspirowana udaną sprzedażą podstawowej wersji już jakiś czas temu potwierdziła pracę nad przenośną konsolą do gier o nazwie kodowej Project Q, a i Microsoft wspominał również o PS5 Pro, jednak to temat na inny artykuł. Sprawdźmy, co aktualnie wiemy o PlayStation 5 Slim.

PlayStation 5 Slim

i

Autor: Dexerto

PS5 Slim — zmiany: odłączany napęd oraz nowa obudowa

Według doniesień, nowy PS5 Slim będzie wyposażony w odłączany napęd dysków i nową obudowę. W tej chwili Sony zaoferowało klientom dwa warianty podstawowej wersji PS5 - z napędem oraz Digital Edition bez napędu. Można przypuszczać, że ten „PS5 Slim” osiągnąłby swoje mniejsze rozmiary, całkowicie eliminując napęd dyskowy na rzecz zewnętrznego.

Wymiary PS5 były niezbędne, aby odprowadzać ciepło z elementów wewnętrznych. Sony zostało za to nieźle skrytykowane, ponieważ konsola dla wielu była o wiele za duża. Moją szczególną nadzieją jest wyeliminowanie zaokrąglonej górnej części PS5 i powrót do płaskiej estetyki PS4. W końcu gdzieś musimy trzymać małe figurki kolekcjonerskie.

Aby obsługiwać dysk zewnętrzny, Sony najwyraźniej umieściłoby w urządzeniu dodatkowy port USB-C, który, jak zakładamy, byłby również podwójnym wejściem i wyjściem dla zestawu PlayStation VR2.

PlayStation 5 Slim

i

Autor: Dexerto

PS5 Slim — cena

Można się spodziewać, że cena wersji Slim będzie znacznie tańsza niż jej starszego rodzeństwa. Podczas gdy cena PS5 ostatnio wzrosła, PS3 i PS4 Slim przyniosły ze sobą znacznie niższą cenę za przeniesienie dodatkowych jednostek w średnim cyklu życia. Niektórzy spekulowali, że odchudzona wersja najnowszej konsoli Sony może kosztować tyle, co aktualnie wersja Digital (PS5 bez napędu), czyli około 2300 zł.

Bardzo możliwe, że odłączany napęd wcale nie będzie w komplecie, dlatego też Sony postanowi mocno zejść z ceny. To jednak odbije się z pewnością na napędzie Blu-Ray, który może być dedykowany dla PlayStation 5 Slim i inne, tańsze zamienniki nie będą obsługiwane. Spora cena za ten dodatek mogłaby napędzić sprzedaż gier z PS Store, co z pewnością uradowałoby japońskiego giganta.

PlayStation 5 Slim

i

Autor: GQ

PS5 Slim — będzie mocniejsza od zwykłej wersji?

Tom Henderson z Insider Gaming, który pierwotnie wywołał wiadomości dotyczące konsoli, niedawno poinformował, że PS5 Slim nie będzie tak naprawdę potężniejszy pod żadnym względem. To nie będzie oczywiście nowością, ponieważ ingerencja w parametry konsoli mogłaby mocno zniszczyć bazę graczy. Przypuszczamy, że wersja Slim zawierałaby te same części, ale byłaby zwyczajnie tańszym odpowiednikiem PS5.

PlayStation 5 Slim

i

Autor: Ginx

PS5 Slim — kiedy premiera?

PS5 Slim ma trafić na rynek około września 2023 roku. W niecodzienny sposób wstępna premiera oraz cena konsoli została przybliżona na podstawie wewnętrznych dokumentów z przesłuchania przeciwko Microsoft. Prawnicy Microsoftu informowali - „PlayStation ma zamiar sprzedawać tańszą edycję cyfrową za 399,99 dolarów i oczekuje się, że jeszcze w tym roku wypuści PlayStation 5 Slim w tej samej obniżonej cenie”.

Jeżeli wszystkie informacje nie były jedynie słowami rzuconymi na wiatr, to z pewnością premierę PlayStation 5 Slim powinniśmy zobaczyć jeszcze w 2023 roku. Idealnym terminem wydaje się wrzesień, który spowoduje większe zainteresowanie wśród młodzieży wracającej z wakacji, a i z pewnością Sony zdąży zalać rynek odchudzoną wersją konsoli jeszcze przed samymi świętami w grudniu.

Eska Summer City Olsztyn. Impreza na starówce!!

Ile wiesz o grze CS:GO? 10 punktów zdobędą tylko prawdziwi Global’e

Pytanie 1 z 10
Jaką mapę nazywa się potocznie De_Polska?