PlayStation Project Q

i

Autor: Sony PlayStation https://www.notebookcheck.net/Sony-officially-announces-Project-Q-cloud-gaming-console-and-a-pair-of-PlayStation-branded-TWS-earbuds.719977.0.html

Technologia

PlayStation Project Q oficjalnie potwierdzone! Sony szturmuje na rynek konsol przenośnych

2023-05-25 9:01

Ostatnie doniesienia oraz spekulacje zostały ucięte podczas PlayStation Showcase 2023, na który, to szef firmy, Jim Ryan oficjalnie potwierdził, że do graczy zmierza nowa konsola przenośna. Będzie nosiła ona tytuł Project Q i pomimo braku informacji o PlayStation 5 Pro, gracze dostali "nowy" sprzęt.

Miało być PS5 Pro, a jest...

Od tygodni byliśmy świadkami spekulacji oraz przecieków od znanego insidera, Tom'a Hendersona na temat nowej konsoli Sony. Za pośrednictwem portalu Insider Gaming mogliśmy czytać, że dziennikarz jest pewny nowej odsłony PlayStation 5 Pro lub handheld'a Sony. Jeszcze wtedy nazywał go "PlayStation Q Lite". Sony rozwiało niepewności i przedstawiło podczas swojej imprezy online, PlayStation Showcase 2023 ich nowy sprzęt noszący nazwę PlayStation Project Q.

PlayStation Project Q będzie przenośną konsolą typu handheld. Sprzęt będzie wyposażony w 8-calowy ekran 1080p, a po obu stronach ekranu znajdziemy dwie części kontrolera DualSens. Dowiadujemy się również, że Project Q będzie jedynie streamował gry z konsoli PS5, za sprawą Remote Play. Do tego będziemy musieli być stale połączeni z siecią Wi-FI. Jim Ryan zapewnia nas o większej ilości informacji na temat "przenośnej konsoli" już niedługo. Wspomniane jednak zostało również o nowych bezprzewodowych słuchawkach dousznych Sony. Twórcy zapewniają nas o "nowej generacji immersji audio na PlayStation 5 oraz PC". Słuchawki będą w pełni bezprzewodowe a ich dokanałowa wygoda może nam posłużyć nawet do słuchania muzyki na telefonie.

Daty premiery PlayStation Project Q nie poznaliśmy i pomimo niezaprezentowania graczom nowe wersji PlayStation 5 Pro, to otrzymali oni inny sprzęt Sony. Czy jest to krok w dobrą stronę, a klienci mogą być zadowoleni, ciężko powiedzieć. Sam mobilny ekran może posłużyć bardziej jako gadżet dla fana niebieskiej strony, ale z pewnością nie odmieni od gamingu, bo dlaczego mielibyśmy rezygnować z ekranu monitorów lub telewizorów na rzecz małego, 8-calowego ekranu? Jak na to zapatruje się Sony oraz więcej informacji musimy jeszcze trochę poczekać.

PlayStation Project Q

i

Autor: Sony PlayStation https://www.notebookcheck.net/Sony-officially-announces-Project-Q-cloud-gaming-console-and-a-pair-of-PlayStation-branded-TWS-earbuds.719977.0.html Link: https://www.notebookcheck.net/Sony-officially-announces-Project-Q-cloud-gaming-console-and-a-pair-of-PlayStation-branded-TWS-earbuds.719977.0.html
Wieczorny Express - Ewa Zajączkowska-Hernik, Jakub Dymek

QUIZ: którą postacią z Harry'ego Pottera jesteś? Sprawdź już teraz!

Pytanie 1 z 10
W wolnej chwili wolisz: